EDUKACIJOS

Kultūros pasas – Šeimos papročiai – Kalendoriniai papročiai – Gyvoji istorija – Amatai/darbai – Žaidimai ir linksmybės – Kulinarinis paveldas – Savarankiškas mokymasis

PABĖGIMO KAMBARYS

Ar norite patirti bent kruopelę jausmo, kurį tekdavo išgyventi jaunuoliui, sumedžiotam tarnybai į caro kariuomenę ketvirčiui amžiaus? Kviečiame į autentišką XVIII a. trobą, menančią žiaurius baudžiavos ir rekrūtų gaudymo laikus. Rekrūtų gaudymas tikrai buvo panašus į medžioklę. Įsivaizduokite balanos gadynės laikmetį – nėra elektros, radijo, televizijos, telefono, interneto, elektroninio pašto. Vienintelė kaimui prieinama medija – gandai ir panašiu atstumu sklindantys parapijos bažnyčios varpo garsai, kviečiantys pamaldoms, išlydintys į paskutinę kelionę, pranešantys apie gaisrus ar kitokias bendruomenei gresiančias nelaimes.

,,Sugavo jauną žmogų, atidavė į rekrūtus – ir tas jau dingo lyg jūros bangose […] apie jį nei žinios, nei gando nėra. Paštos buvo retos, ir jų kaimo žmonės nepasigaudavo, niekas nei siuntė, nei gavo laiškų. […] Su liūdesiu reikėtų paminėti, kad vaitams ir staršinams nebuvo rūpesčio surasti žmonių, kurie gaudytų rekrūtus, rištų ir rakintų į geležinius pančius. Tam nepritrūkdavo savanorių ir mėgėjų. […] Kas nematė įsikūnijusios piktybės, galėjo ją pamatyti gaudančiuose rekrūtus žmonėse.”  Sugautuosius surakindavo geležiniais pančiais arba dviem suvožiamomis kaladėmis, kuriose iškapotos skylės kojoms. Nelaiminguosius saugodavo vienoje iš gaudytojų trobų iki tolimesnio pristatymo apie du mėnesius. ,,Per tą laiką kaimiškiai turėjo padieniui valgydinti ir daboti, kad nepabėgtų“. (Mikalojus Katkus, ,,Balanos Gadynė“)

Jūs pakliūsite kaip tik į tokią trobą! Anuomet surakintieji, besistengdami išsilaisvinti, dažniausiai išgirsdavo ratų girgždėjimą. Tai buvo ženklas, kad atvyksta pastotė – vežimas išgabenimui į Kauną ir pristatymui tarnybai caro kariuomenėje. Įsivaizduokite, kad toks likimas ištiko Jus ir dabar jis – Jūsų pačių rankose. Jei vienas paspruktų, vietoj jo išgabentų bet kurį kitą. Veikdami drauge, pabandykite tai padaryti per 1 valandą!

Užsakymai priimami – tik iš anksto tel. 8 687 67237.
Paslauga rekomenduojama vaikams nuo 10 m. ir suaugusiems.
Paslauga vedama gegužės–rugsėjo mėn. Kartenos sodyboje, Žemaitijos sektoriuje.
Paslaugos trukmė – 1 val.
Paslaugos kaina: grupei iki 7 asm. – 30 EUR + įėjimo bilietai;
už kiekvieną papildomą grupės narį – 8 EUR + įėjimo bilietas.

ORIENTACINIS ŽAIDIMAS: IEŠKOMAS KONTRABANDISTAS

Orientacinis žaidimas „Paieškomas kontrabandistas“ –  apima muziejaus miestelio ir Suvalkijos sektoriaus teritoriją. Žaidimo metu yra nusikeliama į tarpukario laikotarpį. Gavęs 1930 m. spaudą imituojantį laikraštuką, ir vadovaudamasis jame užkoduotomis užuominomis,  žaidėjas turi  išsiaiškinti, kuris miestelio ar kaimo gyventojas slepia kontrabandą…

Paslauga teikiama muziejaus sezono metu, kai interjerų ekspozicijos yra atidarytos, iš anksto suderintu laiku.
Tel. registracijai:  8 682 20669, 8 687 67237

Rekomenduojamas žaidėjų amžius nuo 12 iki ….. metų.

Žaidimą galima žaisti tiek vienam, tiek su grupe.

Paslaugos kaina 10 Eur (5 asmenų grupei) + lankytojo bilietas.

PASIVAŽINĖJIMAS IR JODINĖJIMAS ARKLIAIS

PASIVAŽINĖJIMAS ARKLIAIS

Paslauga teikiama tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Užsakymus priimame tik iš anksto užsisakius tel. 8 676 28808 (ištisus metus).

Dėl pasivažinėjimo arkliais edukacinių užsiėmimų metu, kreiptis tel. 8 687 67237.

Lietuvos liaudies buities muziejuje jau daug metų auginami senųjų lietuviškų veislių arkliai: žemaitukai, sustambinto tipo žemaitukai ir Lietuvos sunkieji. Šiuo metu muziejuje auginama ir prižiūrima 10 arklių banda. Sena vietinė žemaitukų arklių veislė žinoma nuo VI–VII a.

Maloniai kviečiame lankytojus muziejaus teritorijoje pasivažinėti vežimaičiais ir fajetonu. Tai puiki pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Nepamirštami įspūdžiai jus lydės užsisakius pasivažinėjimą arkliukais, kai švenčiamos vestuvės ar krikštynos. Jau tampa tradicija po bernvakario ar mergvakario edukacinio užsiėmimo šauniai kompanijai užsakyti kelis vežimaičius pasivažinėjimui. Pagal senovinę tradiciją arkliukai puošiami kaspinais, gėlėmis, žvangučiais.

PATALPŲ NUOMA

Klojimo teatro nuoma renginiams, seminarams, mokymams ir konferencijoms:

pirma valanda 40 Eur;
antra valanda ir vėlesnės valandos po 20 EUR;
nuoma dienai, bet ne ilgiau kaip 8 val. – 150 EUR.
Už ilgiau nei 8 val. trunkančią nuomą mokama papildomai 20 EUR už kiekvieną papildomą valandą.

FILMAVIMAS IR FOTOGRAFAVIMAS

Filmavimo kainą, kuriant filmus su apšvietimu, muziejaus rekvizitais, transformuojant ekspozicijas, statant papildomus statinius, uždarant tam tikrą teritoriją, nustato muziejaus administracijos sudaryta komisija ir sudaroma atskira sutartis.

Filmuojant, fotografuojant Lietuvos liaudies buities muziejaus eksterjerą/interjerą komerciniais tikslais, reikalaujama nurodyti, kad naudotasi muziejaus aplinka arba ant produkcijos talpinti muziejaus logotipą.

KITOS PASLAUGOS

Šios paslaugos teikiamos tik iš anksto užsakius tel. 8 687 67237  Konservavimo, restauravimo ir konsultavimo muziejininkystės klausimais paslaugų kainas nustato muziejaus direktoriaus įsakymu sudaryta komisija;
Seminarų, konferencijų, renginių organizavimo vadybinės paslaugos – nuo 60 EUR.
Laužo sukrovimas, priežiūra ir vietos sutvarkymas (priklausomai nuo jo dydžio) – 100 EUR.
Lauko ekspozicijos nuoma prekybininkams – nuo 20 EUR (vienai dienai). Konkretaus renginio prekybinių mugių dalyvių mokestį nustato įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į renginio specifiką, populiarumą, asortimentą, teikiamas paslaugas, kviečiamus sertifikuotų gaminių ar paslaugų teikėjus, tradicinių amatų meistrus ir dailininkus, bei galimas mugės įrengimo išlaidas);
Lauko ekspozicijos nuoma renginiams – 40 EUR/val.
Lauko ekspozicijos trumpalaikė nuoma – 50 EUR (vienai dienai).
Dokumentų kopijos iš muziejaus archyvų ir fondų
Gidų mokymo paslaugos kaina – 60 EUR vienam asmeniui.
Gido leidimo atnaujinimo paslaugos kaina – 10 EUR.
Automobilių stovėjimo aikštelės kainos:

nuo 09:00 iki 20:59 vienkartinis mokestis: žemos transporto priemonės (lengvieji automobiliai) – 2 EUR;
aukštos transporto priemonės (autobusai) – 5 EUR.
nuo 21:00 iki 08:59 valandinis mokestis: žemos transporto priemonės (lengvieji automobiliai) – 0,5 EUR/val.
aukštos transporto priemonės (autobusai) – 0,5 EUR/val.
Visoms transporto priemonėms leidžiama išvažiuoti nemokamai, jeigu jos aikštelėje išbūna ne ilgiau 30 min., tačiau išbuvus ilgiau, mokestis skaičiuojamas ir už pirmas 30 min.
 

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

  Kaip norite susisiekti?

  Atidaryta

  Darbo Valandos

  • Pirmadienis 10:00 - 18:00
  • Antradienis 10:00 - 18:00
  • Trečiadienis 10:00 - 18:00
  • Ketvirtadienis 10:00 - 18:00
  • Penktadienis 10:00 - 18:00
  • Šeštadienis 10:00 - 18:00
  • Sekmadienis 10:00 - 18:00