Mitologinių būtybių laboratorija

Kauno g. 47 Ručiūnų k.

Apie mus
 
Mitologinių būtybių laboratorija – edukacinių užsiėmimų erdvė vaikams, šeimai ir visiems besidomintiems lietuvių mitologija, kultūra, tautosaka. Šioje edukacinėje erdvėje netrūksta paslapčių, mistikos ir smagių žaidimų.

Nori sužinoti, kokiais vardais buvo vadinamos laumės ar kokiu pavidalu gali išvysti pinigus ar kitas gėrybes nešantį aitvarą?

O gal esi siaubo žaidimų ar šiurpių istorijų gerbėjas? Atvyk ir sužinosi, kuo Slendermenas ir kiti šiuolaikiniai personažai panašūs į tradicines mitologines būtybes. O gal į vieną iš jų net pavyks įsikūnyti…

Edukacinių užsiėmimų erdvė įrengta vykdant projektą  – Ingridos Stundžės edukacinės programos „Mitologinių būtybių laboratorija“ įgyvendinimas. Projektą remia Lietuvos Respublika, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves.

Erdvės

Šiurpo palėpė

Ar žinojai, kad paslaptingiausi dalykai vyksta tamsiuose rūsiuose, siauruose koridoriuose, laiptinėse ir žinoma palėpėse? Vieną iš jų turime ir mes – prieblandoje paskendusią šiurpo palėpę, kurioje išgirsite tiek paslaptingų senųjų sakmių apie mitologinių būtybių ir žmogaus susitikimus, tiek ir šiuolaikinių šiurpių ir sakmiškųjų pasakojimų apie įvairius mūsų gyvenamu laikmečiu atsiradusius personažus.

Mitologinių būtybių pažinimo erdvė

Tai erdvė, kurioje tarsi tikroje laboratorijoje po padidinamu stiklu tyrinėjamos lietuvių mitologinės būtybės. Čia smulkiai išanalizuosime raganos, laumės, aitvaro, kauko, žiburinio ir kitų iš tautosakos žinomų mitologinių būtybių išvaizdos ir būdo elementus, charakterio bruožus, vykdomas veiklas.

Mįslių erdvė

Ar bent įsivaizduoji, kokie gudrūs buvo mūsų protėviai, sukūrę gausybę mįslių apie įvairius gamtos reiškinius, gyvūnus, namų apyvokos daiktus, žmones, maisto produktus, o gal net ir mitologines būtybes? Ar norėtum sužinoti, kuris iš tavo klasės draugų ar šeimos narių yra geriausias mįslių minėjas? Mitologinių būtybių laboratorijoje įrengta mįslių minimo erdvė, kurioje vyksta smagiosios mįslių minimo žaidynės.

Paslaugos

Edukacinės programos

Visi edukaciniai užsiėmimai turi teorinę ir žaidybinę dalį, linksmas praktines užduotis. Užsiėmimai pritaikomi įvairaus amžiaus vaikų grupėms ar šeimoms, pagal jų poreikius.

1. Dūzgia byzgia Bigutė

Edukacinis užsiėmimas apie mitologinę būtybę laumę ir įvairias jos veiklos sritis,  taip pat apie vieną iš tradicinių amatų, kuriuo užsiima ir sakmių laumė – verpimą. Užsiėmimą sudaro kūrybiškai pateikiama teorinė dalis ir praktinė – išbandomas verpimas, iš vilnos edukacijos dalyviai nusivelia po suvenyrą. Užsiėmimas tinkamas priešmokyklinukams ir 1-7 kl. mokiniams. Edukacija gali būti ir išvažiuojamoji. Kaina mokiniui – 6 EUR.

Edukacija gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

2. Kas slepias po kauke?

Paslaugos tikslas – supažindinti 1-6 kl. mokinius su lietuvių Užgavėnių šventimo tradicijomis, kaukių paskirtimi, personažų įvairove. Užsiėmimo metu kiekvienas mokinys pasigamina sau Užgavėnių kaukę iš pasiūlytų variantų: meškos, briedžio, raganos, velnio, ožio ir k.t. Gamybos procese naudojamos medžiagos: kartonas, popierinės vienkartinės lėkštės, puodeliai, vilna, pakulos, įvairios antrinio panaudojimo žaliavos (skiautės, produktų pakuotės), lipalas, karšti klijai, guašas ir pan. Visos reikalingos medžiagos įskaičiuotos į edukacijos kainą.

Užsiėmimas tinkamas priešmokyklinėms grupėms ir 1-6 kl. mokiniams. Edukacija gali būti ir išvažiuojamoji. Kaina mokiniui –  6 EUR.

Edukacija gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

3. Margučių raštų magija

Edukacijos dalyviai susipažins su tradiciniu kiaušinių marginimo bičių vašku technika.  Pažinsime senuosius lietuvių raštus ir simbolius, aiškinsimės jų reikšmes. Edukacijos metu dalyviai pasiners į margučių raštų magiją, o numargintą kiaušinį merksime į dažus.

Edukacija skirta priešmokyklinėms grupėms ir 1-5 kl. mokiniams. Užsiėmimas gali vykti ir užsakovo įstaigoje. Kaina mokiniui – 4 EUR.

Edukacija gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

4. Orientacinės mįslių žaidynės

Edukacinė programa – “Orientacinės mįslių žaidynės”, skirta išmėginti savo pačių bei klasės draugų ar šeimos narių gudrumą ir išmonę, menant tradicinės lietuvių tautosakos rinkiniuose užrašytas mįsles. Turbūt niekada nesusimąstėte, kad šis mūsų dienomis šiek tiek primirštas žanras gali būti labai patraukliai apipavidalintas? Kaina mokiniui – 4 EUR. Paslauga skirta 1-7 klasių mokiniams.

Edukacinė programa gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

5. Mitologinių būtybių pasaulis

Edukacinė programa
Edukacinė programa – “Lietuvių mitologinės būtybės”, skirta susipažinti su pagrindiniais lietuvių tautosakos personažais, sužinoti apie jų prigimtį, būdo savybes, išvaizdą, vardus, atliekamas funkcijas bei elgesį, atsidūrus  žmonių pasaulyje. Užsiėmimo metu netruks paslaptingų istorijų, linksmų užduočių ir šiek tiek šiurpuliukų… Kaina mokiniui – 4 EUR. Paslauga skirta 1-6 klasių mokiniams.

Edukacinė programa gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

6. Prisijaukinkime siaubą! Siaubo istorijų pasaulis…

Edukacinė programa
Edukacinė programa – “Siaubo istorijų pasaulis”, skirta susipažinti ir žaidybine forma paanalizuoti įvairius siaubo žanrus, t. y. tradicines mitologines sakmes, šiurpes, šiuolaikinius sakmiškuosius pasakojimus, siaubo žanro virtualios realybės žaidimus bei jų personažus. Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, kuo šiuolaikiniai siaubo žaidimų ir istorijų bei siaubo filmų personažai panašūs ir kuo skiriasi nuo mitologinių sakmių būtybių. Kaina mokiniui – 4 EUR. Paslauga skirta 1-6 klasių mokiniams.

Edukacinė programa gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

7. Velnių gyliava

Edukacinė programa
Edukacinė programa – “Velnių gyliava”, skirta supažindinti mokinius su lietuvių mirusiųjų paminėjimo papročiais, Vėlinių tradicijomis, chtoniškuoju lietuvių mitologijos pasauliu. Jo metu dalyviai sužinos, kaip į mūsų kultūrą atkeliavo Helovinas.  Ar turi ši šventė kokių nors sąsajų su lietuvių rudens laikotarpio šventėmis?

Kaina mokiniui – 5  EUR.  Paslauga skirta 1-7 klasių mokiniams.

Edukacinė programa gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

8. Paslaptingas laukimas

Edukacinė programa
Edukacinė programa – “Paslaptingas laukimas”, skirta išmokyti mokinius iš natūralių gamtinių medžiagų, antrinių žaliavų bei įvairių dekoratyvių detalių pasigaminti advento vainiką bei gerų darbų kalendorių. Užsiėmimo metu taip pat sužinome kurie darbai senovėje advento laikotarpiu buvo dirbami, o kurie draudžiami, aiškinamės  advento vainiko kilmę ir prasmę  mūsų kultūroje.

Kaina mokiniui – 5 EUR. Paslauga skirta priešmokyklinėms grupėms ir 1-5 klasių mokiniams. Edukacija gali būti ir išvažiuojamoji.

Edukacinė programa gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

9. Neužrištas sakmių maišas

Edukacinė programa

Kadais Dievas nusileido į žemę. Pats turėjo daug darbo, todėl patikėjo seniesiems žmonėms atsakomybę už tinkamą amatų perdavimą jaunesniajai kartai. Šie turėjo perduoti tuos amatus mažiems vaikeliams, kad jie išmoktų ir nepamirštų.

Vaidmenų pagalba edukacijos dalyviai yra mokomi tradicinių amatų, darbų ir tradicinės gyvensenos. Žaisdami edukacijos dalyviai yra supažindinami su   verpimu, tvoros tvėrimu, žemės dirbimu, gyvulių ganymu ir pan. Edukaciją veda dvi edukatorės: profesionali aktorė ir pedagogė Rasa Grigutytė-Šliaužienė bei etninės kultūros tyrėja, edukatorė Ingrida Stundžė.

Kaina mokiniui – 5 EUR. Paslauga skirta priešmokyklinėms grupėms ir 1-6 klasių mokiniams. Edukacija gali būti išvažiuojamoji.

Edukacija gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

10. Abrakadabra

Edukacinė programa
Paslaugos tikslas – supažindinti mokinius su lietuvių liaudies sakmėse ir tikėjimuose sutinkamu burtininko vaizdiniu, atskleisti kokios jo pagrindinės funkcijos, išvaizdos ypatybės, vardai,  palyginti su šiuo metu populiariosios kultūros išgarsintais burtininkais, atrasti panašumų ir skirtumų. Antroje kūrybinėje edukacijos dalyje mokiniai skatinami patys tapti proceso dalyviais ir kūrėjais – iš įvairių gamtinių žaliavų ir dekoratyvių detalių kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamina burtų lazdelę.

Paslaugos kaina mokiniui – 4 EUR. Paslauga skirta priešmokyklinėms grupėms, 1-3 klasių mokiniams.

Edukacija gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

11. Fantastiniai gyvūnai: mitas ar tikrovė?

Edukacinė programa
Edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti mokinius su įdomiausiais, fantastinių, antgamtiškų savybių turinčiais gyvūnais iš viso pasaulio. Teorinėje dalyje, remdamiesi žiniomis iš įvairių mokslo sričių, analizuosime įdomius faktus apie antgamtinių savybių turinčius gyvūnus. Teorinę dalį papildys praktinės užduotys: mokiniai, gavę mokymosi įrankius (naudodamiesi mitinių būtybių paplitimo žemėlapiu ir enciklopedijomis) per tam tikrą laiką turės sudėlioti žaidimo korteles, susiejančias gyvūną su tam tikra šalimi ar senovine kultūra. Dalyvavimas edukacijoje leis patirti kūrybinį eksperimentą: edukacijos dalyviai gaus kūrybinę užduotį – iš gautų priemonių sukurti savo fantastinį gyvūną.

Paslaugos kaina mokiniui – 4 EUR. Paslauga tinkama 3-8 klasių mokiniams.

Edukacija gali būti užsakoma ir Kultūrinės edukacijos sistemoje.

12. Ledo šalies burtai
Edukacinė programa

Tai speciali kalėdinė programa skirta šventiniam darželio grupės ar klasės karnavalui. Programos metu vaikai susitinka su personažais Elza ir Ana, žaidžia, dainuoja, šoka ratelius.

Paslaugos kaina mokiniui – 10 EUR. Paslauga tinkama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms,  1-3 klasių mokiniams.

Edukacinių užsiėmimų grupėms trukmė ~ 1-1,5 val.

Stovyklos

Stovykla “Vasara mitologinių būtybių laboratorijoje”
Nuo 2022 metų “Mitologinių būtybių laboratorijoje” vyksta vaikų vasaros stovyklos. Tai 5 dienų kupina įspūdžių, nuotykių gamtoje, įvairių veiklų ir edukacijų stovykla, kurioje laukiami vaikai nuo 6 iki 13 metų.
Stovyklos kaina:
149 EUR – už 5 dieninės stovyklos dienas (3 maitinimai per dieną);

199 EUR – už stovyklą su nakvynę (4 maitinimai per dieną, 4 nakvynės, 5 dienos).

Stovykloje laukia šios veiklos:

Edukaciniai užsiėmimai etninės kultūros, gamtos pažinimo temomis: veliame vilną, verpiame, audžiame, drožinėjame, lipdome, piname, gaminame muilą, žvakes, miname mįsles, kuriame pasakas, sekame istorijas, mokomės atpažinti augalus ir gyvūnus, statome indėniškus namus ir dar daug visko veikiame…
Meninė-kūrybinė veikla: kuriame įvairius gražius dalykus iš gamtinių ir dekoratyvių medžiagų, rengiame dailės plenerus gamtoje, vaidiname, rengiame filmų peržiūros vakarus;
Emocinio intelekto lavinimo žaidimai: kalbamės, piešiame ir žaidžiame žaidimus, kuriais siekiame išreikšti, suprasti ir įvardinti savo emocijas, atlikdami užduotis buriamės į komandas arba kuriame individualiai, atsižvelgdami į vaikų poreikius;
Aktyvus laisvalaikis, sportinės veiklos gamtoje: estafetės, sportiniai žaidimai, maudynės baseine, orientaciniai žaidimai, supynės, batutas, iškylos, žygiai, pramogos…

Gimtadieniai ir šventės

Švęskite šventę su mumis !
Edukacinė erdvė pritaikyta švęsti vaikų gimtadienius ar kitas šeimos šventes žmonių grupėms iki 25 asmenų.

Gimtadienio ar šventės trukmė (su pasirinkta edukacine programa) ~ 2,5 val. Kaina 80 EUR pirmadieniais-ketvirtadieniais, 90 EUR penktadieniais-sekmadieniais.

Daugiau informacijos suteikiame telefonu:  +370 600 49376

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

  Kaip norite susisiekti?

  Sukūrė Mitologai

  Mitologai

  Mitologinių būtybių laboratorija – edukacinių užsiėmimų erdvė vaikams, šeimai ir visiems besidomintiems lietuvių mitologija, kultūra, tautosaka. Šioje edukacinėje erdvėje netrūksta paslapčių, mistikos ir smagių žaidimų.

  Nori sužinoti, kokiais vardais buvo vadinamos laumės ar kokiu pavidalu gali išvysti pinigus ar kitas gėrybes nešantį aitvarą?

  O gal esi siaubo žaidimų ar šiurpių istorijų gerbėjas? Atvyk ir sužinosi, kuo Slendermenas ir kiti šiuolaikiniai personažai panašūs į tradicines mitologines būtybes. O gal į vieną iš jų net pavyks įsikūnyti…

  Edukacinių užsiėmimų erdvė įrengta vykdant projektą – Ingridos Stundžės edukacinės programos „Mitologinių būtybių laboratorija“ įgyvendinimas. Projektą remia Lietuvos Respublika, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves.