Apgyvendinimas

Vilos Dubysa antrajame aukšte įrengta 10 miegamųjų kambarių. Siūloma apsistoti dviviečiame, triviečiame ar keturviečiame kambaryje. Viloje yra 1 liuksas, 3 dviviečiai, 3 triviečiai ir 3 keturviečiai kambariai.

Yra galimybė rinktis kambarius su vonios kambariu arba be jo. Nakvynės galimybės visada derinamos pagal individualius kliento poreikius, lovų išdėstymas derinamas lanksčiai – galime sustumti arba atskirti dvigules lovas. Kambarių išplanavimą su fotografijomis galite peržiūrėti paspaudę ant Jums aktualaus kambario ikonėlės.

Kambarių kainos:
Dvivietis kambarys – 40 eurų.
Trivietis kambarys – 50 eurų.
Keturvietis kambarys – 60 eurų.
Liuksas – 65 eurai.
(P.S. kaina gali keistis dėl užsakymo datos)
Į kambarius įeina: WC; dušas; fenas; rankšluosčiai; TV; Wifi – internetas; mini baras; arbatinis; šaldytuvas; kava, arbata; mineralinis vanduo; lyginimo lenta.

Pramogos

Renginys – „Piratai“

Renginys „Piratai“. Kviečiame Jus pasinerti į nepamirštamus laivų plėšikų nuotykius, ieškoti paslėpto piratų lobio, vadovaujantis žemėlapiu išbandyti savo jėgas orientaciniame žaidime „Piratų žygis“.

Edukacinės programos suaugusiems ir vaikams

Tegul Jūsų laisvalaikis būna turiningas! Edukacinės programėlės yra puikiausias būdas sužinoti daugybę naujų dalykų bei įgyti naujų gebėjimų. Pažinkite tradicinius amatus ir papročius kartu su savo šeima, draugais ar kolegomis.

Originalus renginio pravedimas

Norite, kad Jūsų įmonės darbuotojai būtų patys laimingiausi? Įmonės renginys pagal įdomią temą, kuriame netrūksta aktyvių užduočių bei įdomių žaidimų – sužavės kiekvieną ir paliks geriausius įspūdžius. Išskirtinė programa ir nuostabus laikas – garantuotas!

Zapų lenktynės

Norite išbandyti netradicines mašinų lenktynes? „Zapų“ lenktynės – puikus pasirinkimas. Ši pramoga pareikalaus judrumo, susikaupimo ir stipraus nugalėtojo titulo siekimo.

Plaustas

Dievinate vandens pramogas? Norite atsigaivinti po karštos vasaros dienos? Išmėginkite plaukimą plaustu ir patirkite ekstremalių pojūčių, naujų įspūdžių bei… išbandykite savo fizines jėgas.

Ekskursijos dviračiais po apylinkes

Domina ekskursijos dviračiais po apylinkes? Tegul Jus užlieja malonumas ir nauda minant dviratį su draugais, šeima ar bendradarbiais. Praleiskite savo laisvalaikį aktyviai ir turiningai.

Pasivažinėjimas visureigiais

Pasivažinėjimas visureigiais arba lietuviškasis džipų safaris – tik pas mus! Galingieji visureigiai leis pasijusti valdovu, savo kelyje įveikiančiu bet kokias kliūtis, bet kuriuo metų laiku.

Šaudymas arbaletais

Vikingų laikus menantys arbaletai pasižymi aukštais galios ir tikslumo parametrais. Išbandykite savo jėgas ir iš arčiau susipažinkite su šiuo istoriniu ginklu.

Protų mūšis

Intelektualų dvikova, protų mūšis – tai žaidimas, kurio metu pramogos derinamos su protine veikla. Pamankštinkite smegenis, patreniruokite savo atmintį bei nustebinkite komandos draugus savo išmone!

Viduramžių kovos

Spindintys šarvai ir žvangantys kalavijai – tai viduramžių kovos, kuriose dažniausiai kovojo riteriai, norėję užkariauti damų širdis. Pajuskite tamsiųjų amžių dvelksmą išmėgindami riterių aprangą ir seniausias kovos technikas savo šventėje.

Jodinėjimas žirgais

Aristokratiškas jodinėjimas žirgais gamtoje – turiningas laisvalaikio praleidimo, atsipalaidavimo būdas. Siūlome individualias treniruotes su savo darbą puikiai išmanančiais instruktoriais.

Ugnies šou

Magiškas ugnies šou, kurio metu šokyje atsiskleidžia margaspalvės liepsnos grožis – sužavės kiekvieną. Tai ne tik viduramžių laikų maži kameriniai pasirodymai, bet ir modernūs, itin efektingi pasirinktos tematikos šokiai su ugnimi.

Hipodromas

Hipodromo žaidimas – nuotaikinga pramoga Jūsų laisvalaikio paįvairinimui. Hipodromas – skirtas žirgų lenktynėms rengti, aplink kurį susirenka minios stebėtojų, kuriais gali būti ir Jūsų draugai. Šį žaidimą galima žaisti tiek lauke, tiek viduje.

Šratasvydis

Šratasvydis Jūsų pasirinktoje šventės vietoje pažadins norą varžytis, burtis į komandas, kurti strategijas ir nugalėti! Ginkluotės arsenalu ir visa kita reikiama įranga pasirūpiname mes.

Tiras

Skandinavų pergalės dievo garbei pavadintas žaidimas tiras – tai parako kvapas, judantys arba statiški taikiniai, užvedantys šaunamųjų ginklų garsai profesionaliai įrengtoje šaudykloje.

Garinė pirtis ant ratų

Pirtis ant ratų suteiks nepamirštamų malonumų, kuriais galėsite mėgautis savo pasirinktoje vietoje. Pabuvoję pirtyje galėsite džiaugtis gražesne oda, geresne sveikata bei spartesne medžiagų apykaita.

Kubilas

Vandens kubilas – vieta, kurioje atsipalaiduosite, atgausite jėgas bei pailsėsite tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Šia pramoga galima mėgautis nepriklausomai nuo oro sąlygų, todėl ji puikus pasirinkimas norintiems nesudėtingai paįvairinti savo kasdienybę.

Grybų rinkimo pamokos

Grybavimas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas, kuris leis ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir prisirinkti pačių skaniausių miško gėrybių. Pasiruoškite surasti įspūdingiausius grybus, pasivaržykite su kitais, pasimėgaukite gaiviu miško oru ir pasigaminkite skaniausią vakarienę.

Stiklo dūžis

Susikaupė daug neigiamų emocijų ir neturite kur jas išlieti? Norite jas nukreipti tinkama kryptimi? Stiklo dūžis – žaidimas, kuris leis tai padaryti, o tuo pačiu metu pasilinksminti su artimais žmonėmis.

Stalo teniso pamokos

Stalo teniso pamokos leis sužinoti šio žaidimo paslapčių, technikos subtilybių. Viso to išmokti padės bei gudrybėmis pasidalins profesionalus stalo teniso treneris.

Fejerverkai

Fejerverkai – ne tik Naujųjų metų nakties atributas. Pasigrožėkite šiais išskirtiniais šviesos efektais Jūsų šventės metu. Pakelkite akis į dangų ir pajuskite, ką reiškia šių unikalių nakties papuošalų grožis.

Šaudymas laidynėmis į taikinius

Ieškantiems išskirtinių pojūčių siūlomas šaudymas laidynėmis į taikinius. Išbandykite viduramžių legendomis apipintų ginklų galią. Greitai Jums paklus lankai, arbaletai bei laidynės.

„Šaškės“

Ramaus pobūdžio kompanijai siūlome pamiklinti visas smegenų ląsteles ir įrodyti savo kolegoms, kas yra gudriausias.

Linksma orientacinė programa – „Eina peklan“

Žaidimo tikslas – surinkti kuo daugiau taškų atskirose rungtyse . Visi taškai sumuojasi ir paskutinėje rungtyje virsta strėlėmis (kiek taškų , tiek komanda gauna strėlių). Paskutinė rungtis – šaudymas strelėmis iš lankų. Pergalės sekmė – ne strėlių kiekis, o jūsų tvirta ranka ir taikli akis. (sumuojasi visi į taikinį pataikyti taškai ir tik tada išaiškinami laimėtojai). Jūsų komandinis sumanumas, išradingumas ir logika viso žaidimo metu padidins šansus laimėti.

Edukacinės programos – „Piliakalniai“

Kokias didingas paslaptis mena senieji piliakalniai? Pažinkite vietas, kur kadaise stovėjo medinės ir mūrinės pilys, vyko įnirtingos kovos. Kiekvienas piliakalnis – tai tarsi istorinė knyga apie seniausiąjį laikotarpį.

Renginiai, atrakcijos vaikams

Laimingi vaikai – patenkinti tėvai! Norite, kad Jūsų vaikų šventė būtų pati linksmiausia, įdomiausia bei unikaliausia? Atrakcijos pagal kiekvieno vaiko poreikius – stalo žaidimai, vandens pramogos, edukacinės programos.

Plaukimas baidarėmis

Plaukimas baidarėmis – nuotykis, kurio ilgai nepamiršite! Tai – aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, kurio metu išvysite įspūdingiausias Dubysos upės apylinkes, pasportuosite ir pajusite daug teigiamų emocijų.

Lenktynės „Drakonų“ laivais

„Drakonai“ – tai ilgos, siauros, atviros valtys. Pajuskite vikingų dvasią varžydamiesi tarpusavyje. Lenktynės „Drakonų“ laivais leis išsiaiškinti, kuri komanda yra geriausia.

Džipų atrakcija

Džipų atrakcija patiks mėgstantiems ekstremalų laisvalaikio praleidimą bei dideles, greitas, galingas mašinas. Aukštai ir patogiai sėdėdami iš anksto pamatykite visas kliūtis ir sugalvokite, kaip jas įveikti.

Keturračiai

Keturračiai – puiki pramoga adrenalino mėgėjams, kuria džiaugtis galima tiek žiemą, tiek vasarą. Pajuskite kūną užvaldantį adrenaliną bei širdies dūžiais skaičiuojamus duobėtų keliukų posūkius, lydimi profesionalaus instruktoriaus arba pasikliaudami tik savo jėgomis.

Šaudymas lankais

Šaudymas į taikinius – išskirtinė proga pademonstruoti ar išlavinti savo taiklumą, atidumą bei reakciją. Skirtingos šaudymo priemonės, technikos ir taikiniai. Pasirinkite Jums labiausiai patinkantį!

Sportinio pokerio pamokos

Norite išbandyti savo strategines, psichologines bei matematines žinias? Sportinis stalo pokeris – žaidimas, kuris padės atskleisti Jūsų talentus. Pajuskite azartą ir varžykitės dėl rėmėjų įsteigto prizo.

Viduramžių šokių pamokos

Norite pajusti viduramžių dvasią, o kartu ir smagiai praleisti laiką? Išbandykite įdomius viduramžių šokius. Šie šokiai padės artimiau susipažinti su unikaliu istoriniu laikotarpiu, išmokti tinkamai judinti savo kūną bei lengvai atsipalaiduoti.

Putų šou

Ar pamenate, kaip vaikystėje buvo smagu žaisti su oro burbulais ar tiesiog pasinerti į putų kupiną vonią? Efektingas putų šou pagal pasirinktą muziką – puiki ir netikėta pramoga Jūsų šventei.

Skrydis oro balionu

Romantiškas skrydis oro balionu leis iš paukščio skrydžio apžvelgti žemę. Pasikelkite į padangę viena seniausių transporto priemonių ir pasimėgaukite nuostabiais panoraminiais vaizdais iš aukštai.

Pasivažinėjimas karieta

Pasivažinėjimas karieta – puiki pramoga porai, šeimai ar draugų būriui. Čia patirsite neišdildomų įspūdžių, lėksite su vėju bei pajusite XIX amžiaus dvasią – bajoriško gyvenimo dvelksmą.

Dažasvydis

Dažasvydis – tai kupinas įtampos spalvų karas, pažadinantis kovotojo dvasią. Strateguok, lavink greitą reakciją su draugais ar šeima ir tapk spalvoto karo nugalėtoju.

Pirtis

Kokia vieta yra geriausia, siekiant fizinio ir emocinio apsivalymo? Taip, tai pirtis! Maloni prietema, medžio ir įkaitusių akmenų kvapas – raminantis bei atpalaiduojantis poilsis po sunkių savaitės darbų.

Garinė pirtis „Baublyje“

Pavargote nuo kasdienybę slegiančių rūpesčių? Atsipalaiduokite patogioje garinėje pirtyje. Ši pirtis suteiks malonių įspūdžių, pagerins tiek fizinę, tiek emocinę būklę bei išvalys Jūsų odą.

Žvejyba

Plėšrių žuvų žvejyba Baltijos jūroje bei kituose vandens tvenkiniuose patiks tiek profesionalui, tiek žvejui mėgėjui. Taip pat suteikiama galimybė pasirinkti upinę žvejybą, kurios metu plaukiama specialiomis baidarėmis.

Paveikslo piešimas

Kas daugiau, jei ne piešimas gali puikiai atpalaiduoti, išreiškiant save baltoje drobėje? Išlaisvinkite savo fantaziją, atraskite savo ir draugų talentus piešdami. Nors vienai dienai pasijuskite tikrais dailininkais.

Žiedų mėtymas

Pademonstruok savo taiklumą žiedų mėtymo rungtyje! Žiedų mėtymas – tai įgūdžius ir tikslumą lavinantis žaidimas, kurį smagu žaisti tiek su šeima, tiek su draugais. Šio žaidimo tikslas yra gana lengvus plastikinius žiedus užmesti ant medinių stulpų, tad, svarbu įvertinti net ir vėjo stiprumą!

Stalo žaidimai

Stalo žaidimai suartina, ugdo vaizduotę, kūrybiškumą bei loginį mąstymą. Didelė stalo žaidimų įvairovė leidžia išbandyti ir atsirinkti mėgstamiausią pramogą. Pažinkite savo artimuosius, pasukite galvą ir pasisemkite gerų emocijų.

Dangaus žibintai

Paįvairinkite planuojamą šventę dangaus žibintais. Ši romantiška, estetiška bei žavi pramoga nudžiugins kiekvieną jaukių staigmenų mylėtoją. Paleiskite į dangų savo svajones, palinkėjimus, troškimus ir laukite kol jie išsipildys!

„EBRU“

Puiki pramoga įvairiose šventėse: gimtadieniuose, išleistuvėse, vestuvėse, jubiliejuose, įmonių vakarėliuose ir kituose smagių netikėtumų ir puikios nuotaikos pilnuose renginiuose. Tapybai ant vandens nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų. Pasisemti teigiamų emocijų ir gauti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai ir dažnai iš pirmo karto!

Šaudymas iš Garpūno

Taikli akis, tvirta ranka duos puikų rezultatą visada.

Vila Dubysa pastatas yra vienas iš septynių Palukščio dvaro teritorijos ansamblyje esančių statinių. Palukščio dvaras išsidėstęs netoli Betygalos, priešingame Dubysos krante, Raseinių rajone. XVI – XVIII a. įėjo į Žemaitijos kunigaikštystės Raseinių pavieto administracines ribas, XIXa. Priklausė Kauno gubernijos Raseinių apskričiai. Istoriniuose šaltiniuose duomenų, apie Raseinių apskrities Palukščio dvarą, negausu.

Dabar šis kelių bajorų giminių kartų puoselėtas dvaras yra tarsi tiltas, jungiantis epochas, bylojantis mums apie praėjusių kartų dvasingumą ir jų sąmonės lygį.

Dvaras anot XXa. pradžios garsiojo fotografo ir istorinio paveldo tyrinėtojo J.Bulhako, tai visas žemvaldžio pasaulis. Tai jo namai, nuosavybė, darbas, poilsis, džiaugsmas ir pasididžiavimas. „Didelis ar mažas, šimto valakų ar šimto magrų dvaras – tai atskira karalystė. Gyveno tame dvare nuo lopšio iki grabo lentos, įaugdavo į jį kaip tos, ant namo, šešėlį metančios liepos ir kaip jos nuo amžių tvirtas, širdimi į žemę įsišaknijęs, suteikdavo savitą formą ir išvaizdą viskam, kas jį supo“.

Dvaras – t.y. vidutinio bajoro namas ar palivarko sodyba. XVII – XVIII a. Lietuvoje dažniausiai buvo medinis vieno, rečiau dviejų aukštų pastatas su šalia išsidėsčiusiais ūkiniais pastatais, daržu, sodu, apsuptas žemių ir medinių kuolų tvora. XVIII a. Pabaigoje Lietuvoje šios gynybinę funkciją turėjusios tvoros buvo keičiamos mūrinėmis, dažniausiai tik dekoratyvinėmis tvoromis. Vis dažniau Lietuvoje, ypač po 1794 m., 1812 m. karų pradėti statyti jau mūriniai dvaro ir net palivarkų rūmų pastatai. Jų architektūra jau skyrėsi nuo medinių dvaro rūmų išvaizdos. Labiausiai paplito barokas su tam tikrais klasicizmo bruožais, vėliau – dviejų aukštų rūmai su aukštu „laužytu“ stogu ir priebučiu su kolonomis, kas turėjo simbolizuoti šeimos, giminės lizdo svetingumą. Statomi dvarai buvo dažniausiai ant nedidelių aukštumėlių. Greitu laiku tokie bajorų dvareliai ir piliavarkėliai tapo neatsiejamais lietuviško kraštovaizdžio elementais. Anot to paties J.Bulhako „mūsų kraštovaizdis – tai pirmiausiai dvaras“.

Namo arba rūmų vidus, priklausomai nuo savininko turtingumo, susidėjo iš kelių ar keliolikos patalpų, gana simetriškai padalintų į kelių paskirčių priemenę, prie kurios šliejosi valgomoji salė ir svetainė. T.y. taip vadinamas „gerasis“ kambarys. Gana kukliam lietuviškų davarelių interjerui savotiško kolorito suteikdavo ant sienų ir ant baldų bei ant grindų klojamos, kabinamos siuvinėtos gūnios, kilimai, kuklūs gobelenai. Charakteringu kai kurių lietuviškų dvarelio interjerų bruožu buvo ant salių ir svetainių balkių ir durų staktų atbrailų, ant židinių sienelių išrašytos sentencijos, kaip pavyzdžiui „Jei Dievas su mumis – visko turėsime“ arba „Laisvė yra gyventi kaip nori savo namuose ir be Dievo, teisės ir teismų niekam nebūti pavaldžiu“. Būtina interjero dekoracija buvo savininko herbai išpiešti arba išraižomi sienose ir ant baldų.

Be herbų, apie savininko giminės senumą ir giliai į šios vietos istoriją įleistas šeimos šaknis liudijo ir kariniai trofėjai, eksponuojami ant sienų. Šalia buvo kabinami protėvių portretai. Visus šiuos dvarų interjero ir bajoriškų atributų poetiškus aprašymus rasime ir Adomo Mickevičiaus „Pone Tade“.

Taigi, pirmuoju prieš valstybės padalinimo laikotarpiu dvaro sąvoka talpino visus jo gyventojų ideologijos simbolius ir reikšmes – saugumą, šeimą, šeimos „lizdą“, tėvynę. Pastaraisiais simboliais dažniausiai lietė taip vadinamą „mažąją tėvynę“, tapatinamą su savo kaimu, parapija ar pavietu. Būtent ši dvaro simbolika XIXa. patyrė esminius pasikeitimus. Po paskutinio valstybės padalinimo ir po kelių nesėkmingų sukilimų į bajorijos tautinę savimonę įsiliejo buvusios Žečpospolitos nostalgija ir dvaras tapo visų pirma, patriotizmo, pasipriešinimo okupantams simboliu ir tautinės atminties šventove.

Išaugo susidomėjimas buvusios valstybės, gimtojo krašto istorija. Tam pagrindą davė istoriniai tyrinėjimai, Vilniaus universiteto profesorių Teodoro Narbuto, J.Lelevelio ir kiti darbai. Dvaruose pradėtos rinkti senienos, seni dokumentai. Yra žinoma, kad netolimuose Pšeciševskių Tytuvėnų, Pliuščių, Rakavos Kontrimų, Skaraitiškės, Aukštadvario, kaip ir Palukščio dvare – buvo sukauptos ir saugomos vertingos senų knygų ir kitokių senienų kolekcijos.

Istoriniuose šaltiniuose nuo XVI a. minimas Palukščio dvaras. Vystantis prekinei žemės ūkio gamybai ilgainiui Palukštys išaugo į gana stambų dvarą. Pirmas patikimesnis šaltinis yra 1816m. Raseinių pavieto bajorų revizinis surašymas, kuriame yra minimas Palukščio dvaro savininkas, Raseinių žemės teismo pirmininkas R.Januškevičius (LVIA,F.391,AP.6,B.109).

Tikėtina, kad XVIIa. antroje pusėje įkurtas piliavarkas iki pat XIXa. pradžios pastovaus šeimininko neturėjo, o buvo nuomojamas bajorams.

Januškevičiai – sena bajorų giminė. Jos pradininku yra laikomas Januška 1460 m. Buvęs LDK raštininku. Ilgainiui giminė sustiprėjo, jos nariai dalyvavo svarbiausiuose politiniuose įvykiuose, užėmė aukštus postus jungtinėje Lietuvos-Lenkijos valstybėje, valdė stambius dvarus Volynėje.

1786m. vienas šios giminės atstovu Kazimieras Januškevičius buvo Žemaitijos stovyklininku. Jo sūnus Jonas davė pradžią Raseinių šakai.

1831m. sukilime dalyvavo ir Januškevičių šeimos nariai – Adolfas ir Eustachijus. Adolfas vėliau buvo nuteistas ir ištremtas į Kirgiziją, Eustachijus emigravo į Prancūziją.

1863m. Palukščio dvaras buvo konfiskuotas ar sekvestruotas. Archyviniuose dokumentuose dažniausiai nurodomi tik savininkai ir dvaro žemės kiekis.

1873m. dvaro žemes apėmė beveik 590 dešimtinių. Po 1863m. sukilimo, Palukščio dvarą konfiskavus, Januškevičiai išlaikė tik kai kuriuos kitus dvarus, pvz. Žemygalą ir kt.

1873m. dvarą iš varžytinių įsigijo rusų pareigūnas Aleksandras Faliejevas. 1877m. jis pardavė Palukštį su piliavarkais lenkų kilmės, rusų armijos atsargos majorui Aleksandrui Christijanavičiui, kuris tuo metu buvo supirkęs nemažai konfiskuotų dvarų, pavyzdžiui Pšeciševskiams priklausiusį Žarų dvarą ar iš Riomerių atimtą Tytuvėnų dvarą. Tačiau, vėliau šiuos dvarus seniesiems savininkams iš Christijanavičiaus pavyko atpirkti.

Yra išlikusi 1877m. gegužės 12d. Kauno civilinio ir baudžiamojo teismo rūmuose sudaryta šio dvaro pardavimo sutartis. Joje rašoma, kad Palukščio dvaras, tuo metu apėmęs net 1340 dešimtinių žemės su Raitininkų piliavarku, Pašventupio, Kejėnų, Užpurvių, Raščių, Pamituvio užusieniais (pavadinimai taip, kaip dokumente) bei Milašaičių kaimu A.Christijanavičiaus buvo įsigyta už 40 tūkstančių rublių. Minimi dvaro ir piliavarko pastatai, keli malūnai, rašoma ir apie kažkada Kauno gubernijos braižykloje sudarytus dvaro žemių planus, tačiau jie prie sutarties nepridedami. (Kauno apygardos archyvas, F.I-78, Aprašas 1, Byla 4575)

A.Christijanavičiaus valdymo laikotarpiu, senieji dvaro pastatai buvo kapitaliai perstatyti. Dvarininkas Raseinių apskrityje tuo metu garsėjo, kaip naujovių šalininkas, turėjo daug gerų užmojų ir sumanymų. Po A.Christijanavičiaus mirties, Palukščio dvarą, tuomet apėmusį 478 ha. paveldėjo duktė – Olga Jurkevičienė. Didesnė dalis dvaro žemių, dar esant gyvam Aleksandrui Christijanavičiui buvo, išpirkimo keliu, išskirstyta valstiečiams. Naujoji savininkė tęsė žemių išpardavinėjimą. Taip 1898 m. lapkričio 26d. 54,74 ha. ir 22,69 ha. žemės Milašaičių kaime, su vandens malūnu ir ūkio triobesiais prie jo, nusipirko Danielius ir Pranas-Stanislovas Rudžianskai. (CVA,F.1248,AP.2, B1418, L.10)

1909-1912m. laikotarpiu buvo išparduota dar 397,83 ha. dvaro žemės. Danielius Rudžianskas santuokoje (sant.1915.02.02) su Elena Vaičiuškyte, kartu su broliu Pranu-Stanislavu Rudžiansku Palukščio dvarą valdė iki 1940 m. Tais pačiais metais miršta Danieliaus žmona Elena Vaičiuškytė (palaidota, prie Milašaičių bažnyčios, kapinaitėse) 1940m. broliai ištremti į Sibirą. Mirė Danielius Ržianskas 1947m. tremtyje. Pranas-Stanislovas grįžo iš Sibiro. Palaidotas Panevėžio kapinėse 1970m.

(Tyrinėjant dvaro istoriją buvo peržiūrėti LDK žemės ir pilies teismų geografinės rodyklės, duomenų apie Palukščio dvarą rodyklėse nerasta. Peržiūrėta Lietuvos MA Mokslinės bibliotekos Rankraščių skyriuje esanti Žemaitijos dvarų medžiaga (F.37,20,135). Lietuvos valstybės istorijos archyve peržiūrėti Vilniaus ir Kauno gubernijų valst. Žemių valdymo valdybos, Valstybinės braižyklos apyrašai, užsakius surastą medžiagą paaiškėjo, kad kalba eina tik apie dvaro žemių išpirkimą. Peržiūrėti taipogi Vilniaus ir Kauno gubernijų bajorų deputatų susirinkimų medžiaga (LVIA,F.391, F.708), Likvidacinės komisijos (F.529) dokumentai. Deja, daugumoje dokumentų nieko nekalbama apie dvaro pastatus, nei apie jų rekonstrukciją. Peržiūrėta ir skaityta Kauno apygardos archyve saugoma Kauno gubernijos dvarų medžiaga. Rasta 1877m. dvaro pirkimo sutartis.)

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?

    Sukūrė Romas

    Romas

    Renginių organizavimas, pravedimas, atrakcijos. Mums patinka tai ką mes darom :)