ŠVENTOJI – BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Šventoji – bene pats geriausias pasirinkimas plaukiantiems pirmą kartą. Plaukiant Šventosios kraštovaizdžio draustiniu jūsų laukia rami upė, vaizdingi, sausi krantai, grakštūs upės vingiai ir didingi skardžiai, spygliuočiai miškai. Švarus vanduo ir smėlingos seklumos – džiaugsmas šeimai su vaikais. Pakeliui yra daug tvarkingų stovyklaviečių. Vienoje iš jų galima palikti mašinas ir tik vakarui reikalingą inventorių – t.y. plaukti be mantos. Yra galimybė išsinuomoti pirtį ar vasarnamį.

JARA – BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Maršrutas Jara patiks norintiems skirtingų potyrių. Pirmą dalis – aktyvesnis plaukimas siaura, vingiuota ir laukine Jaros upe. Pakeliui galimos užvartos ir maži slenkstukai. Vaizdingų ir maudynėms tinkamų sustojimų nėra daug. Po dienos ar kelių valandų atrakcijų – Šventosios santaka. Nuo čia prasideda vaizdingiausia ir žinomiausia Šventosios atkarpa – kraštovaizdžio draustinis. Pakeliui – galima nakvynė tiek palapinėse, tiek kaimo turizmo sodybose bei daug nuostabių vietų maudynėms su vaikais.

VIRINTA – BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Virinta – stipresnių įspūdžių ir nuotykių mėgėjams. Čia nebus itin daug vaizdingų krantų, nebus daug vietų sustojimams. Tačiau pats plaukimas suteiks daug emocijų ir džiaugsmo!  Kai kuriose atkarpose gausu užvartų, nedidelių slenksčių ir kitų kliūčių, kurias įveikinėti ypač smagu!

ŠIRVINTA – BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Širvinta nėra sudėtinga upė. Vidutinis nuolydis vos 100cm/km. Aukštupyje krantai nėra vaizdingi, išlipimų nedaug, aplink daugiausia pievos, krūmai ir menkaverčiai medžiai. Tačiau žemupyje upė tampa akmenuota, krantai aukštesni, vaizdingesni. Todėl upė tikrai verta dėmesio. Finišuojama paprastai tik įplaukus į Šventąją, prie Upninkų tilto.

VYŽUONA – BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Paprastai plaukiamas Vyžuonos žemupys, nuo Vyžuonų miestelio. Upė rami, negili, tinka plaukimui su vaikais, tik labai vingiuota. Sustojimui vietų daug nėra. Po maždaug 5 val žygio finišuoti galima mūsų stovyklavietėje Jononių kaime, t.y. jau maždaug valandą kaip įplaukus į Šventąją. Kitą dieną žygį rekomenduojame testi žemyn link Šventosios kraštovaizdžio draustinio ir galbūt pasiekti mūsų “Baidarių slėnio” stovyklavietę Mikierių kaime, kuri yra per 23 km. nuo stovyklavietės Jononių kaime (apie 7 val. žygio)

SIESARTIS – BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Siesartis rekomenduojama fiziškai stipriems ir jau patyrusiems žygeiviams, ieškantiems stiprių įspūdžių. Siesartimi rekomenduojama plaukti 2 dienas, nes privažiavimų prie upės yra vos keli, kelių tinklas prastas, keliai duobėti. Pradėjus žygį Siesartimi, reikia nusiteikti 17-20 km. žygiui per dieną. Pakeliui yra sraunumų ir užvartų, tačiau krantai daugumoje negražūs, apaugę mažaverčiais medžiai ir krūmais – mėgautis Siesartyje reikia pačiu plaukimu o ne vaizdingomis pakrantėmis, kaip plaukiant Šventaja.. Sodybų nakvynei pakeliui nėra (draustinis), tačiau maršruto viduryje yra kelios stovyklavietės. Po liūčių ar per pavasario potvynius upė mažai patyrusiems žygeiviams upė tampa pavojinga.

BAIDARIŲ NUOMA AUKŠTAITIJOJE

Baidarių, plaustų, kanojų ir irklenčių nuoma Aukštaitijoje užsiimame daugelį metų. Patys mėgaujamės tuo ką darome ir stengiamės,  kad mūsų žygeiviai jaustų tą patį. Baidarių žygius organizuojame Šventosios, Jaros, Virintos, Vyžuonos, Siesarties upėmis. Visas jas esame daug kartų praplaukę. Žinome kiekvieną stovyklavietę ar sodybą pakeliui, įskaitant lankytinus objektus. Taip pat baidarėmis plaukiame net ten, kur paprastai plaukiantį sutiksi itin retai. Minėtas upes esame praplaukę beveik nuo ištakų. Todėl jei nusprendėte išbandyti Aukštaitijos upes netoli Anykščių, visada galite kreiptis į mus ir mes parinksime individualų, jūsų poreikius geriausiai atitinkantį baidarių, plaustų, kanojų ar irklenčių maršrutą, suplanuosime nakvynę, pramogas ir t.t..

Išsaugokime žygeiviškumo tradiciją ateities kartoms!

Jei trūksta idėjų kur šiemet plaukti, galite pasidairyti po mūsų baidarių maršrutus: https://slenis.com/baidariu-nuoma/marsrutai

Jei neradote jums tinkamo baidarių maršruto – klauskite!

Jei turite ypatingų norų – pasistengsime juos atliepti!

Dienos, kelių dienų baidarių žygiai, vakariniai pasiplaukiojimai, naktiniai žygiai fakelų šviesoje, o gal orientacinė baidarių rungtis jūsų įmonės renginyje? Baidarių nuoma tėra tik maža dalelė to, ką mes darome – “Slėnio žygeiviai” visada pasiruošę jus nustebinti – suteikite mums progą!:)

Pramogos

Dažasvydis
Šaudymas iš lanko
Skrydis lynu virš Šventosios
Orientaciniai žygiai ir pramogos
Edukacijos
Įmonėms
Kitos pramogos ir paslaugos

Apgyvendinimas

SODYBA “ŠVENTOSIOS UPĖS SLĖNIS”
Sodyba miškų apsuptyje, prie Šventosios upės, laukia visų, norinčių pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti motinos gamtos teikiama palaima.

Rindzevičių kaimo turizmo sodyba “Šventosios upės slėnis” įsikūrusi ant upės kranto, miško apsuptyje. Tai taikus, upės apjuostas, svetingas gamtos kampelis. Vasarą ir rudenį miškuose gausu grybų, uogų. Žūklės mėgėjams upė pateiks malonių staigmenų. Pėsčiomis žygeiviai lengvai aplankys ir vaikams parodys netoli sodybos esantį žverinčių, beždžionių (kabantį) tiltą, senovinį Inkūnų kaimą (Šv. mergelės Marijos apsireiškimo vietą) ir dar daugiau jėgų įgaus atsigėrę gydomųjų galių turinčio šaltinio vandens. Šventosios kraštovaizdžio draustinio pasididžiavimą, Šventosios Kilpas, lengvai pasieksite dviračiu – ši baidarininkus erzinanti ir tuo pačiu viliojanti gamtos išdaiga yra vos už 2 km. Pakeliui įspūdingi ąžuolai ir miško buveinės. “Šventosios upės slėnyje” tikrai galėsite patirti visus gamtos suteikiamus malonumus.

Sodyba viduje talpina 16-17 žmonių. Svečių paslaugoms:

4 kambariai po 4-5 vietas (trijuose iš jų yra po 1 dvigulę lovą)
Virtuvė su indais ir buitine technika
Dvi terasos su vaizdu į upę: viena padės pasislėpti nuo kaitrios saulės, kita – nuo vasariško lietaus.
Salė su židiniu (talpina apie 25 asm.) sušildys darganotą dieną. Čia pat rasite nedidelę bibliotekėlę
Kaitri, tikrų pirtininkų mėgiama, pirtis su erdviu priepirčiu. Iš jos, net šalnoms pakandus žemę, smagu šokti tiesiai į upę
Teritorijoje asfaltuota krepšinio aikštelė, šašlykinė, lauko baldai ir laužavietė su suolais, talpinančiais iki 50 žmonių
Kiek atokiau, stovyklavietėje – puikios sąlygos nakvynei palapinėse. Ten rasite lauko baldus, šašlykines, tvarkingą lauko tualetą ir malkų nuostabiai vakarienei pasigaminti. Kad poilsiauti būtų smagiau ir maudytis upėjė norėtųsi kuo dažniau – tinklinio aikštelė netoli kranto:)
Stovyklavietę lengvai galima paversti į futbolo, badmintono ar į kitų žaidimų aikštelę. Stovyklavietės populiariausia pramoga – “Mega tarzankė”
Daug turistinio-sportinio inventoriaus ir pramogų.
Organizuojame keliones upe baidarėmis, kanojomis, irklentėmis ir plaustais, žygius pėsčiomis ir dviračiais. Ieškantiems naujų įspūdžių suorganizuosime dažasvydžio kovą, šaudymo iš lanko varžytuves ar net spec. užduočių lauką… O po pramogų – pamaitinsime ant laužo virtais patiekalais.

Labai laukiame norinčių pažinti Anykščių kraštą, patirti naujų įspūdžių ir pasisemti jėgų didžiulių planų įgyvendinimui!

STOVYKLAVIETĖ PRIE ŠVENTOSIOS UPĖS VANDENS TURISTAMS
Stovyklavietė

Mūsų pagrindinė stovyklavietė “Baidarių slėnis” yra įsikūrusi šalia mūsų sodybos Mikierių kaime, Andrioniškio seniūnijoje, ant Šventosios upės kranto, vos 700 m. žemiau pakabinamo “beždžionių” tilto, jungiančio Mikierius su žymiuoju Inkūnų kaimu.

Stovyklavietė „Baidarių slėnis“ – norintiems labiau susilieti su gamta ir pajusti žygeiviškumo dvasią. Stovyklavietėje vienu metu priimame ne daugiau 3 stovyklautojų grupių. Kiekvienai jų yra skirti lauko baldai ir šašlykinė. Duodame malkų kepimui (norintys ugnelės dėl jaukumo, gali rinkti krituolius čia pat iš miško arba jų įsigyti papildomai už simbolinį mokestį). Stovyklautojų reikmėms skirti 2 tvarkingi lauko tualetai (tinkami vaikams) ir graži pievelė, kurios viduryje – tinklinio aikštelė, atskirianti poilsiautojus vienus nuo kitų ir tuo pačiu kelianti intensijas surengti tarpusavio tinklinio varžybas:). Čia pat yra supynės mažiems vaikams. Išsiilgę vandens procedūrų maudynėms gali rinktis net kelias vietas – čia pat stovyklavietėje esantį pliažiuką, arba paėjėti takeliu 700 m. iki “beždžionių” tilto maudyklos ar rinktis kaimynystėje už 400 m. šokinėjimui į vandenį pritaikytą pliažą su lieptu.

Stovyklavietėje galima atstatyti geriamo vandens atsargas, įsigyti degtukų, popieriaus ar kt būtiniausių žygio smulkmenų bei atsigaivinti ledais ar namine gira, o rytą pradėti nuo kavos puodelio. Atvykę į stovyklavietę ir labai prireikus galėsite išsinuomoti iešmus, groteles, katiliukus, kirvį ar net pačią palapinę su kilimėliu ir miegmaišiu.

Stovyklavietės svečiams skirtas šaldytuvas bei elektros lizdas pasikrauti telefonams ir kitiems elektros įrenginiams.

Stovyklavietės Mikierių kaime paslaugos ir įkainiai:

Ekologinis automobilio mokestis – 2 eur/d

Stovyklavietės paslaugos:

I variantas EKO: 5 EUR /žm. (gaunate malkų kepimui, šašlykinę, vietą palapinei vaizdingoje stovyklavietėje, lauko WC, tinklinį)

II variantas – MAX : 7 EUR/žm (gaunate malkų kepimui, šašlykinę, vietą palapinei vaizdingoje stovyklavietėje, lauko WC, tinklinį, „Mega Tarzankę“ neribotai, vaikišką nusileidimą lynu neribotai, žygį pagal legendą apylinkių apžiūrai).

III variantas – pietums tarp 12 ir 17 val: 2 EUR/žm (gaunate malkų kepimui, šašlykinę, lauko WC, tinklinį, ir galimybę po kartą išbandyti „Mega Tarzankę“)

Kitų paslaugų įkainius rasite čia

Plaukiantiems Vyžuona arba Šventaja nuo Užpalių siūlome apsistoti kitoje mūsų nuo pašalinių akių pasislėpusioje stovyklavietėje, kuri yra įsikūrusi Jononių kaime, mažiau nei 1 km. žemiau Žaliosios tilto (tiltas per Šventąją kelyje Kupiškis-Utena), kairiame krante. Čia rasite lauko tualetą, šašlykinę, lauko baldus vaizdingoje pievelę ir priėjimą prie upės.

Plaukiančius Virintos maršrutais arba Šventosios atkarpa Anykščiai-Kavarskas, kviečiame apsistoti Anykščių miesto kempinge, kuris yra priešais mūsų baidarių nuomos punktą Anykščiuose. Iš čia lengvai pasieksite visas Anykščių pramogas, o pats kempingas, nepaisant to, kad yra visai šalia miesto centro, tuo pačiu yra pakankamai ramus ir nuošalus, su galimybe maudytis čia pat upėje. Kempinge įrengtos visos reikalingos komunikacijos kemperiams. Poilsiautojams skirti dušai ir tualetai bei virtuvėlė.

 

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

  Kaip norite susisiekti?

  Sukūrė Sventaupe

  Sventaupe

  Mūsų baidarių nuomos punktai prie upės:

  Mikierių km., vos 700 m. žemiau pakabinamo Inkūnų - Mikierių tilto per Šventosios upę - pačiame Šventosios kraštovaizdžio draustinio viduryje (Baidarių slėnis). Iš čia vežame į Šventosios ir Jaros upių maršrutus, o iš jų parplaukus galima apsistoti mūsų sodyboje ar stovyklavietėje.
  Anykščiuose, priešais miesto kempingą (kitoje pusėje Šventosios upės). Patogus plaukiant Virinta, Siesartimi ar Šventosios maršrutu Anykščiai - Kavarskas. Geras privažiavimas ir didelė erdvė automobilių parkingui.
  Jononių km., kairiame Šventosios krante (1 km. žemiau Žaliosios tilto). Itin patogu plaukiant Vyžuona arba Šventaja nuo Užpalių (ar aukščiau) čia sustoti nakvynei atokioje nuo pašalinių akių stovyklavietėje.
  Mūsų baidarių nuomos punktus galite aplankyti vieno žygio metu: nakvynei sustoję Jononių kaime (šalia Žaliosios kaimo) kitą dieną galite plaukti 25 km (apie 7 val. žygio) ir priplaukti mūsų sodybą-stovyklavietę Mikierių kaime. Čia, susipažinus su itin vaizdingomis apylinkėmis ir papramogavus, galima tęsti kelionę iki pat mūsų Anykščių baidarių nuomos punkto (taip pat 25 km.), pasirenkant nakvynę šalia esančiame kempinge ar net viešbutyje.
  Baidarių maršrutus galite rinktis pagal dienų skaičių arba upę.