Psichoterapija suaugusiems » Vaikų ir paauglių terapija

Vaikų ir paauglių psichologinės konsultacijos vykdomos įvairiais metodais. Paprastai tai yra pasitikėjimo, tarpasmeninio kontakto užmezgimo ir žodinio bendravimo su vaiku būdai. Taip pat tam tikro teorinio požiūrio, kuriuo vadovaujasi psichoterapeutas savo darbe, buvimas. Naudojami pokalbiai, žaidimai, vaidmenų žaidimai, diskusijos apie teigiamus sėkmingo problemų sprendimo atvejus ir pan. Paprastai konsultanto dėmesys sutelkiamas į tai, ką vaikas/ paauglys jaučia, ką galvoja ir kaip elgiasi.

Susijaudinęs vaikas ar paauglys gali jaustis psichologiškai nepasitikintis, pažeidžiamas, išsigandęs ar net beviltiškas. Be to, jį kamuoja grėsmės ar baimės jausmas, panika, bloga nuotaika, nerimas dėl smulkmenų, nesugebėjimas atsipalaiduoti, bloga nuotaika, sumažėjęs aktyvumas ir kt.

Konsultuoju vaikus, paauglius kai jie:

patiria nerimą, įtampą, stresą;
bendraamžių patyčias;
bendravimo, mokymosi sunkumus;
destruktyvų elgesį;
turi baimių;
nepasitikėjimą savimi.
Mano tikslas padėti vaikui geriau suprasti jausmus, išspręsti sunkumus, rasti išeitis, priimti ir integruoti skausmingas patirtis. Psichoterapija reikalinga atstatyti ir palaikyti  vaiko, paauglio sveiką asmenybės raidą, lengvinti simptomus.

Darbe su 7-10metų vaikais ir paaugliais iki 16 metų taikau žaidimų, smėlio, pasakų terapiją, asociacijų paveikslus bei daugybę įvairių dailės terapijos metodų, kurie padeda geriau pažinti save ir išveikti susikaupusias emocijas saugiu būdu.

Konsultuoju vaikus, paauglius ir jų tėvus.

Nauja ,,Emocinio palaikymo grupė’ jau nuo 2021m. rugsėjo 17d.!

Dailės terapija:

Sukuria teigiamą emocinį nusiteikimą grupėje
Palengvina komunikacijos procesą su bendraamžiais, mokytoju, kitais suaugusiais. Bendras dalyvavimas meninėje veikloje padeda sukurti tarpusavio priėmimo, empatijos santykį.
Padeda prisiliesti prie tų realių problemų ar fantazijų, kurias dėl kokių nors priežasčių yra sudėtinga aptarinėti žodžiu.
Suteikia galimybę simboliniame lygmenyje eksperimentuoti su įvairiausiais jausmais, tyrinėti ir išreikšti juos socialiai priimtina forma.
Darbas su piešiniais, paveikslėliais, skulptūromis- tai saugus būdas patenkinti polinkį į destrukciją bei savidestrukciją(K.Rudestam).
Dailės terapija padeda perdirbti mintis ir emocijas, kurias žmogus įpratęs slopinti.
Ugdo vidinės kontrolės jausmą. Dailės terapijos užsiėmimai sudaro sąlygas eksperimentavimui su kinestetiniais ir regimaisiais pojūčiais, stimuliuoja sensomotorinių gebėjimų vystymąsi bei bendrai dešiniojo smegenų pusrutulio, kuris atsakingas už intuiciją ir orientavimąsi erdvėje, vystymąsi.
Skatina išreikšti save kūrybiškai, lavina vaizduotę, ugdo estetinę patirtį, vaizduojamosios veiklos įgūdžius bei meninius gebėjimus apskritai.
Padidina žmogaus gebėjimą adaptuotis kasdieniame gyvenime ir mokykloje. Sumažina su mokymusi susijusį nuovargį, negatyvias emocines būsenas.
Efektyvi koreguojant įvairius asmenybės nukrypimus ir augimo sutrikimus. Remiasi sveiku asmenybės potencialu, vidiniais savireguliacijos ir išgijimo mechanizmais.
Leidžia kurti meile ir abipusiu prieraišumu pagrįstus santykius su vaiku, taip kompensuojant galimą jų trūkumą tėvų namuose.

,,Emocinio palaikymo grupė” skirta: 14-15 metų paaugliams,  tai uždara grupė.

Terapinėje grupėje iki 10 vaikų.

Kada: penktadieniais nuo 18:00-20:00.

Kaina: 60 eur už 4 susitikimus, viso 12 grupinės terapijos  susitikimų su galimybe tęsti.

Būtina pirmoji konsultacija/ pokalbis su tėvais ir individualus su vaiku, pradedant lankyti ,,Emocinio palaikymo” grupę.

Konsultacijos suaugusiems gyvai ir internetu Vilniuje Jums patogiu laiku.

Sesijos trukmė gyvai- 50/60 min;   Sesijos trukmė skype, messenger -50/60 min. – kaina 35 eur

Konsultacija tėvams su vaiku. Trukmė-1,5 val. – kaina 45eur

Terapijos sesija vaikui ar paaugliui tik gyvai. Trukmė-50/60min. – kaina- 35eur

Apie mane

Esu Geštalto psichoterapijos praktikė, psichologinio pobūdžio konsultantė, dailės terapijos specialistė, menininkė, mokytoja. Nuėjau gana ilgą kelią iki šios dienos… Didžiają  gyvenimo dalį buvau meno puoselėtoja, įkvėpėja, mokytoja, kūrybinių seminarų vedančioji. Skatinau jaunimą ir suaugusius pažinti  meną ir kūrybą. 2009m. Vilniuje įkūriau menų studiją ,,Džiaugsmo ratas”, kur vedu dailės užsiėmimus, seminarus šeimoms, padedu vaikams ir suaugusiems save atrasti pasitelkiant pačias įvairiausias piešimo, tapybos, lipdymo technikas. O nuo 2014m. ir dabar savo gyvenimą paskyriau psichologinei/psichoterapinei praktikai. Vedu meno terapijos grupes moterims, dirbu individualiai su suaugusiais, vaikais ir paaugliais. Dabar menas padeda pažinti žmoguje esančias emocijas, jausmus ir išgyvenimus.

 

Šiandien tvirtai sakau, kad svarbu turėti tai…, šiandien  suprantu dėka ko pati išgyvenau nepakeliamai sunkias emocijas…, šiandien jaučiu ir girdžiu savo džiaugsmą ir  juoką… Šiandien matau daugybę vaikų, paauglių ir suaugusių žmonių, kurie dar ieško savęs, ieško tos vietos, tos erdvės, to klausytojo, su kuriuo galėtų būti savimi jaustųsi saugiai, būtų išgirstas ir priimtas besąlygiškai.

Mano tikslas kurti tokį terapinį santykį, kuriame žmogus jaustųsi saugus ir keliautų su manimi savo vidinio gyvenimo pažinimo kelionę. Kurioje galima iš kitos perspektyvos atsigręžti į save, išgyventi bei geriau suprasti tai, ko dar nesam supratę ar pažinę.

Konsultacijos pagrįstos Geštalto psichoterapijos principais, fenomenologija, lauko teorija, dialogu, kurio tikslas, ne primygtinai pakeisti ką nors asmens vidiniame pasaulyje ir gyvenime, o padėti geriau susivokti jame. Taip pat taikau įvairius dailės terapijos metodus, kūno terapiją, garso terapiją ir projektyvią metodiką, asociacijų paveikslus, pasakų terapiją, smėlio ir molio terapiją.

Mano tobulinimasis:

2017/09/10- 2020   Meno terapijos metodai, skirti psichologiniam konsultavimui, socialiniame-pedagoginiame darbe ir sveikatos apsaugos srityje , Maskva, 152val.
2018.05.12-2019.05.25    Metafornių asociatyvinių kortų kursai – konsultantui- praktikui  OH Cards Institute A.Gorobchenko, 146 val.
2019.05.17-19       Geštalto terapija su vaikais ir paaugliais  Vilnius A.Šapel 20val.
2019.03.07             Pažink save per pasakas. Pelenė  Vilnius S. Marcinkevičienė
2019.04.05-07        Darbas su kūnu geštalto terapijoje  Vilnius G.Turra, 20val.
2019.10.01             Seminaras “Gyvenimas ir Mirtis. Mirties ir netekties tema šeimoje, gyvenime, konsultavime ir pagalboje”  Všį Sisteminių sprendimų institutas, N.Klevtsova, K.D.Daugėla
2020.01.24-26        Specializacija “Darbas su šeimomis” Vilnius J.Skuratovič, 20val.
2020.02.14-16        Specializacija “Darbas su šeimomis”  Vilnius A.Voskresenskaja, 20val.
2020.11.27               5-oji Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija Lietuvos psichologų  sąjunga P.Skruibis, 8 val.
2021.01.18-03.22    Seminaras “Art-therapy in Councelling with Children, Teenagers and Families”  International Art therapy school
2021.04.01              Konferencija “Moterų autizmas: atpažinimas ir pagalba” Lietuvos psichiatrų asociacija R.Mazaliauskienė, 8val.
2022.04-01-03          Kūno psichoterapijos praktikos, Ispanija,20val
 

 

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?

    Esu Geštalto psichoterapijos praktikė, psichologinio pobūdžio konsultantė, dailės terapijos specialistė, menininkė, mokytoja. Nuėjau gana ilgą kelią iki šios dienos... Didžiąją gyvenimo dalį buvau meno puoselėtoja, įkvepėja, mokytoja, kūrybinių seminarų vedančioji. Skatinau jaunimą ir suaugusius pažinti meną ir kūrybą. 2009m. Vilniuje įkūriau menų studiją ,,Džiaugsmo ratas'', kur vedu dailės užsiėmimus, seminarus šeimoms, padedu vaikams ir suaugusiems save atrasti pasitelkiant pačias įvairiausias piešimo, tapybos, lipdymo technikas. O nuo 2014m. ir dabar savo gyvenimą paskyriau psichologinei/psichoterapinei praktikai. Vedu meno terapijos grupes moterims, dirbu individualiai su suaugusiais, vaikais ir paaugliais. Dabar menas padeda pažinti žmoguje esančias emocijas, jausmus ir išgyvenimus.
    Šiandien tvirtai sakau, kad svarbu turėti tai..., šiandien suprantu dėka ko pati išgyvenau nepakeliamai sunkias emocijas..., šiandien jaučiu ir girdžiu savo džiaugsmą ir juoką... Šiandien matau daugybę vaikų, paauglių ir suaugusių žmonių, kurie dar ieško savęs, ieško tos vietos, tos erdvės, to klausytojo, su kuriuo galėtų būti savimi jaustųsi saugiai, būtų išgirstas ir priimtas besąlygiškai.
    Mano tikslas kurti tokį terapinį santykį, kuriame žmogus jaustųsi saugus ir keliautų su manimi savo vidinio gyvenimo pažinimo kelionę. Kurioje galima iš kitos perspektyvos atsigręžti į save, išgyventi bei geriau suprasti tai, ko dar nesam supratę ar pažinę.
    Konsultacijos pagrįstos Geštalto psichoterapijos principais, fenomenologija, lauko teorija, dialogu, kurio tikslas, ne primygtinai pakeisti ką nors asmens vidiniame pasaulyje ir gyvenime, o padėti geriau susivokti jame. Taip pat taikau įvairius dailės terapijos metodus, kūno terapiją, garso terapiją ir projektyvią metodiką, asociacijų paveikslus, pasakų terapiją, smėlio ir molio terapiją.