Grožis Masažas Vilnius, Masažas, Kūnas 70,00€ - 80,00€

Ajurvedinis masažas

Vilnius, Pušų g.

Ajurvedinis masažas.
Nuo klasikinio masažo ajurvedinis skiriasi tuo, kad tai masažas ne tik kūnui, bet ir protui, jausmams, stabiliai emocinei būklei palaikyti. Šie masažai subalansuoja emocijas, ramina protą, šalina toksinus, atjaunina ląsteles. Ajurvediniai masažai dar vadinami jauninamaisiais ir manoma, kad jie net gali pailginti žmogaus amžių. Kaip tik dėl tokio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkųjų šeimų nariams.
Nauda sveikatai
Vakaruose manoma, kad kiekvienas žmogus turi savo likimą ir laiko nesustabdysi. Rytų filosofija, ajurvedos mokymas gyvenimą skaičiuoja ne metais, o įkvėpimais ir iškvėpimais. Dėl to Rytuose medituojant stengiamasi kuo lėčiau kvėpuoti – nes kuo lėčiau kvėpuosi, tuo ilgiau gyvensi. Greitas, streso paveiktas kvėpavimas eikvoja energiją. Dėl to svarbūs tie momentai, kai mes džiaugiamės, tarsi amą prarandame, nes tada nejučia kvėpavimas sulėtėja.
Ajurvediniai masažai atliekami su įvairiais aliejais, parinktais pagal žmogaus tipą. Pagal ajurvedą skiriami įvairų konstitucijų vėjo (vata), ugnies (pita) ir žemės (kapha) tipo žmonės.
Žmonių, kurių oda yra itin sausa (vėjo tipas), ajurvediniai masažai yra vienas efektyviausių būdų tokią odą pagydyti. Aliejai ją atgaivina taip sustiprindami ryšį su aplinka. Aplink žmogų yra susidaręs bioelektrinis laukas. Aplink žemę taip pat yra bioelektrinis laukas ir per normalią odą vyksta bioenerginiai mainai. Kai oda sausa, nėra reikiamo ryšio. Dėl to žmogus džiūsta tarsi augalas. Nors ir geria skysčių, to nepakanka. Sausos odos vaistas – aliejai.
Masažuojant visą kūną, o ne tik atskiras jo dalis, pasiekiama geresnio efekto. Turint konkrečią bėdą, galima atlikti ir epizodinį arba darant bendrą kūno masažą atskirą kūno dalį masažuoti intensyviau. Tarkim, nuo nemigos labai naudingas galvos, ypač plaukuotosios dalies, aliejinis masažas. Paprastą pėdų ar delnų masažą galima darytis ir patiems namuose, nes pagal ajurvedą masažuotis reikia kasdien. Bent 5 min. pėdų masažas kasdien prieš miegą padės harmonizuoti ir sustiprinti visas organizmo sistemas.
Tai dar vienas esminis skirtumas nuo klasikinio masažo, kur susitelkimas nėra toks svarbus. Keletą valandų po ajurvedinio masažo patariama nesiprausti, nes aliejai dar ilgai išlieka veiksmingi, o pirmą kartą duše nerekomenduojama naudoti muilo.
Ajurvediniai masažai skatina antikūnų gamybą, kurie padeda stiprinti imuninę sistemą ir kovoti su ligomis. Stresas dažniausiai kaupiasi blauzdose, kryžkaulyje ir pakaušyje. Dėl to masažuojant šioms vietoms skiriamas didelis dėmesys. Truputis streso yra gerai, nes tai – gyvybinė jėga. Tačiau jeigu jis užsitęsia, kartojasi, pradeda gamintis toksinai, kurie nusėda ląstelėse ir jas dirgina. Ajurvediniai masažai taip pat gerina širdies, kraujagyslių, kvėpavimo, endokrininę, kaulų, raumenų, inkstų, centrinę, periferinę ir vegetacinę nervų sistemos veiklą.
Žmogaus tipo nustatymas
• Masažo aliejai parenkami individualiai pagal žmogaus tipą. Jeigu žmogaus oda linkusi į vėsumą, kūnas mėgsta šilumą (vėjo tipo žmonės), reikia naudoti šildančius garstyčių, sezamo aliejus.
• Ugnies tipo žmonės savyje turi labai daug karščio. Todėl naudojami vėsinantys saulėgrąžų ar kokoso aliejai.
• Na, o žemės tipo žmonių oda esti drėgna, apskritai, ji nelabai mėgsta aliejų. Vis dėlto kai kurioms probleminėms zonoms tiktų kukurūzų ar unikalus sezamo aliejus, kuris dar gali būti maišomas su vaistažolėmis arba aromatiniais aliejais.
• Žmogaus konstitucinis tipas nustatomas bendraujant: pagal išvaizdą, kalbėjimo stilių, elgseną, pomėgius, net miego įpročius. Paprastai naudojamos specialios lentelės su 20–30 klausimų, jos ir padeda nustatyti žmogaus tipą.
• Ajurvedinius masažus galima atlikti kone kiekvienam žmogui ir net kūdikiams. Skiriasi tik trukmė, intensyvumas ir masažo rūšis. Nuomonė, kad kuo stipresnis masažas, tuo jis geresnis, klaidinga. Jeigu susikaupę daug įtampos, stresų, padėti gali net ir švelnūs glostymai. Kartais jų reikia daugiau, bet gydymas esti veiksmingesnis. Jeigu ligą išprašai švelniai, tai ji ir pasitraukia, o stiprus skausmingas masažas, po kurio lieka net mėlynių, – tikrai nekvalifikuotas.
• Ajurvediniai masažai žmogui sukelia tam tikrą būseną, kai galvoje beveik nelieka minčių. Dėl to po masažų būtina dar 15–20 min. pagulėti ir atsipalaiduoti. Būtent tada žmogus pradeda girdėti save, savo sielą, gali pajusti, ko iš tikrųjų nori, pasikeičia gyvenimo vertinimas, net gali gauti atsakymą, kodėl susirgo ir ką turėtų keisti.
Tarsi ritualas…
Ajurvedinis masažas veikia 7 lygmenis: kūną, protą, jausmus, mintis, intelektą, ego ir superego, arba sielą. Visus šiuos lygmenis ypač stipriai galima paveikti per Marma taškus, taip pat atliekant kvėpavimo pratimus. Taip keičiasi ne tik žmogaus savijauta, bet ir gali kisti gyvenimo kokybė.
Atliekant masažus naudojamos ir pagalbinės priemonės. Muzika, apšvietimas, kvapai masažą daro veiksmingą. Uoslės receptoriams sužadinti naudojami aromatiniai aliejai; regos centrams parenkami specialūs, tinkamai apšviesti paveikslai; klausai peno suteikia rami, maloni muzika; lytėjimo receptoriai veikiami švelniais rankų prisilietimais, o skonio – žolelių arbata. Masažo dieną ir kelias po jo reikia gerti daug skysčių, nes toksinai valosi per odą, inkstus, limfinę sistemą. Dar viena ajurvedinio masažo paslaptis: jis veikia ne vieną ar dvi, bet mažiausiai septynias dienas. Dėl to viso kūno masažai gali būti atliekami kartą per savaitę, o profilaktiškai pakanka kartą per mėnesį.

Procedūrą sudaro:
• Pasisveikinimo ritualas.
• Individualiai parinktas viso kūno masažas atliekamas su Jums individualiai parinktu aliejumi.
• Masažas užbaigiamas atpalaiduojančia mintimi – meditacija.

Procedūros poveikis:
Giliai atpalaiduoja ir sušildo audinius, pagerina jų elastingumą,
Rekomenduojama: masažų dažnumą derinti individualiai.

Maloniai Jūsų laukiu.

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?

    Sukūrė SATTVA

    RŪTA Kilmanaitė

    2001 - 2005 m. studijavau Individualiosios Psicholigijos Institute (IPI), esu sertifikuota psichologijos konsultantė.
    2005 ir 2007 m. jogos mokiausi Indijos vienuolyne "Art of Living" pas mokytoją Šri Šri Ravi Šankarą.
    2005 - 2007 m. mokiausi ajurvedinių masažo technikų "Art of Living", Indija. Esu sertifikuota ajurvedinių masažų specialistė.
    2008 m. baigiau Baltijos labdaros ir paramos fondo "Art of Living" "Neagresijos programą" (NA).
    Nuo 2012 m. gegužės 12 d. priklausau Tartautinei Jogos Aljanso organizacijai, esu sertifikuota jogos mokytoja Rišikešo Jogos Institute Indijoje.
    2018 m. išklausiau Osho meditacijų vedimo mokymus su Anil Chandwani (JAV). Esu sertifikuota meditacijų mokytoja.
    Gyvenimo filosofija - ramiai kvėpuoti, nuoširdžiai priimti visas gyvenimo situacijas, dažniau šypsotis, nes – mes visi šioje planetoje tik pakeleiviai.

    1 žmogus įsiminė šią vietą