Edukacija – Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?

Dinozaurų parkas

Tai kas pirma – kiaušinis, višta ar visgi dinozauras? Ar tikrai manote, kad žinote atsakymą į šį seniai sklandomą klausimą? Siūlome užsisakyti edukaciją „Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?“ ir kartu leistis kelionei laiku prieš milijonus metų.
Edukacijos metu vaikai sužinos apie evoliucijos kaitą, apie vištų protėvius – dinozaurus, apie archeologinį paveldą. Užsiėmimo metu bus pateiktos šešios dinozaurų savybės snaudžiančios vištų genuose, kaip mokslininkai teigia – vištos genome vis dar tebėra daug dinozauro DNR. Tad vaikams pateikiama ne tik sausa istorija apie pasaulio formavimą ir tuo metu egzistavusius gyvius, bet ir įdomūs faktai, kurie suteikia vaikams pažinimo džiaugsmą, sąmoningumą ir kūrybingumą.

Faktai pateikiami vaikų kalba, kaip pavyzdžiui – dinozauro smegenys buvo riešuto dydžio ir jie nebuvo labai protingi, arba kad rijo akmenis, norėdami suvirškinti maistą skrandyje, ar kad dantys buvo banano dydžio. Keliausime kartu į praeitį – į triaso, juros bei kreidos periodus ir susitiksime įspūdingiausius priešistorės dinozaurus, augalus ir gyvūnus.

Tyrinėsime priešistorinį pasaulį per potyrius, per vaizduotę ir praktinius užsiėmimus. Archeologinis paveldas mums suteikia galimybę susipažinti su žemėje paslėptais lobiais, vienas iš jų – suakmenėjusiais dinozaurų kiaušiniais, kurie įrodo, kad ir didieji mūsų ropliai – dinozaurai dėjo kiaušinius.

Užsiėmimo metu moksleiviai skaptuos kiaušinius, ieškos dinozaurų embrionų. Darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir kūrybos. Taip pat užsiėmimo metu pastebimas nuostabus mokinių betarpiškas padėjimas savo draugams – kam nesiseka, padėti, ar kartu pasiekti norimą rezultatą.

Didžiausia paskata – kad atrastą embrioną, vaikai gali parsinešti namo ir parodyti tėveliams tos dienos pasiekimą. Nesustokime ieškoti, nes vis dar galime atrasti naujus istorinius Žemės lobius.

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.
Edukacijos trukmė: 90 min
Dalyvių amžius: 1-6 klasių mokiniams
Dalyvių skaičius: iki 40 moksleivių vienu metu
Kaina: 7 € mokiniui (tik už dinozauro kiaušinį, kuris lieka vaikams)

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?