Edukacija – Kūčiukai – tradicija ir patobulinimai

Dinozaurų parkas

Labai labai seniai Lietuvoje vėlės buvo vadinamos kočėmis, o prieš pat šv. Kalėdas buvo tikima, kad aplanko mus vėlės, todėl mūsų protėviai nuostabią stebuklingą ilgąją naktį pavadino vėlių garbei – Kūčiomis. Šią naktį sakoma, kad vyksta stebuklai, o kad jų nepraleisti, reikia iš anksto pasiruošti. Vienas iš tokių pagalbininkų yra kūčiukai. Jie tinkami burtams, dovanoms, spėjimams, žaidimams ir aišku maistui. Tai pagrindinis akcentas sutinkant Kūčias. Kiekvienoje šeimoje kūčiukų gamybos tradicijas perduoda iš karto į kartą, tačiau tokių šeimų mažėja ir kartais pamirštame senąsias tradicijas.
Ši edukacija yra nuostabus vaikams potyris pažinti kūčiuką, ar kitaip vadinamą kleckučiais, prėskučiais, galkutėmis, kalėdukais, buldikais, pulkeliais, kukuliais, paršeliukais, šližikais.
Pradžioje vaikai bus supažindinti su istorija, kodėl kūčiukai yra tokie svarbūs ir kodėl mes apie juos šnekame.

Vėliau po gražios įžangos, vaikai patys gamins skaniausius tradicinius kūčiukus, keps ir valgys su aguonpieniu ir, be abejo, liks įsidėti ir dovanoms tėveliams.

Užsiėmimo metu bus skatinama ir pagalba draugui, tai betarpiškas padėjimas savo draugams – kam nesiseka, padėti ar kartu pasiekti norimą rezultatą. Tai ir asmeninis bet kartu ir komandinis darbas – kūčiukų gamyba.

Edukacija sukurs kalėdinę nuotaiką kiekvieno vaiko širdelėje, o bendras susėdimas prie stalo primins apie artėjančias gražiausias metų šventes.

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.
Edukacijos trukmė: 90 min
Dalyvių amžius: 1-6 klasių mokiniams
Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 35 moksleiviai vienu metu
Kaina: 7 € mokiniui

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?