Edukacijas – Beržų giraitės paslaptys

Dinozaurų parkas

Siekdami vaikams padėti sulėtėti, prisijaukinti tylą ir supažindinti juos su beržu, kaip vienu iš gamtoje esančiu ir lengvai prieinamu ramybės terapeutu, parke esančiame beržynėlyje kviesime vaikus sustoti. Vaikų klasę edukatorius nuves į Radailių parke esantį beržynėlį, kur juos kvies prisėsti ant juodos ir baltos spalvos kėdžių, atitinkančių pagrindines beržo kamieno spalvas.
Edukatorius informuos dalyvius apie kėdžių apačioje priklijuotus skirtingus klausimus, kurių atsakymai bus tarsi bilietas į patyriminį ir praktinį edukacijos etapą.

Edukaciją sudaro 3 dalys: teorinė, patyriminė ir praktinė. Teorinės edukacijos dalyje vaikai supažindinami su beržo reikšme lietuvių mitologijoje, liaudies kūryboje ir medicinoje.

Patyriminėje dalyje vaikai tyrinės fizines beržo savybes: kuo jis kvepia, kokį pojūtį sukelia būnant šalia, ragaus kokio skonio beržų pumpurų ir lapų arbata. Užrištomis akimis bandys atspėti iš 3 skirtingų medžių lapų arbatų (ąžuolo, liepos, beržo), kuri yra beržo lapų.

Praktinėje dalyje iš beržo šakelės vaikai gamins sapnų gaudyklę ir ieškos lietuvių ir indėnų papročių panašumų, o jų išties esama. Lietuviai pagonybės laikais tikėjo, kad švelniai mušant beržo šakele, iš žmonių ar gyvūnų buvo varomas velnias. Aprišta raudona juostelė aplink stiebą ar šakelę irgi gelbėdavo nuo šios piktosios dvasios. Lopšeliai buvo daromi iš beržų medienos ir turėjo apsaugoti kūdikėlių tyrumą. Tuo tarpu vienas iš Amerikos indėnų apsauginių ritualų – sapnų gaudyklės gaminimas, kurios buvo labai reikšmingos vaikams, nes jas kabindavo prie vaiko lopšio, siekiant apsaugoti jį nuo blogų sapnų. Dviejų kultūrų sugretinimas ir parelių ieškojimas, lavins dalyvių kritinį mąstymą, o praktinė sapnų gaudyklės gamyba – kūrybiškumą.

Edukaciją užbaigs apsilankymas pas triušiukus, alpakas ir oželius, kuriuos vaikai maitins ir glostys.

Išsami pažintis su beržo medžiu, parko berželių ir gyvūnų terapija, padės formuoti vaikų kultūrinį sąmoningumą apie gamtoje vykstančius procesus.

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.
Edukacijos trukmė: 60 min
Dalyvių amžius: 2-5 klasių mokiniams
Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 45 moksleivių vienu metu
Kaina: 7 € mokiniui

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?