Esu dukra, mama, draugė – Jūratė Railienė.

Nuo jaunystės esu stebėtoja. Stebiu žmonių bendravimą, pykčio protrūkius, įniršį, pavydą, draugiškus bei atsargius prisilietimus, meilės prisipažinimus, neviltį ir džiaugsmą. Visada mėgau analizuoti, perprasti ir po to pasirinkti teisingą sprendimą. O koks yra teisingas sprendimas? Atsakymo į šitą klausimą ieškau ir dabar, su Jumis kartu.

Tikiu, jog labai svarbu turėti nešališką žmogų šalia, kuris atspindėtų iškilusias dilemas, ir suteiktų jėgų, postūmį ir išsklaidytų baimes Keistis ir Keisti.

Konfidencialumas, pagarba, pozityvi atmosfera, pasitikėjimas, saugumo jausmas, baimės nebuvimas – vieni svarbiausių konsultavimo, pokalbio ir sėkmingo bendradarbiavimo aspektų.

KONSULTACIJOS MOTERIMS

Iš moters šiais laikais tikimasi, jog ji bus ir globėja, ir namų židinio kurstytoja, ir maitintoja – o prie viso to dar žavės tobula išvaizda. Toks spaudimas gali priversti moterį jaustis taip, tarsi jai kažkas nepavyko, ji patyrė nesėkmę, ją paliko likimo valiai. Tokios būsenos gali sukelti psichologinių problemų. Remiantis Pasaulinės Sveikatos organizacijos duomenimis, moterys dažniau nei vyrai serga depresija. Be kita ko, jas kankina panika, įvairios fobijos, nemiga, potrauminio streso sindromas ar valgymo sutrikimai, o kur dar, kasdieninis rūpestis vaikų auklėjimu, jų laisvalaikiu, slauga jiems sergat, galų gale, karjeros klausimai. To pasekoje, moterys gali užsisklęsti savyje, prarasti gyvenimo džiaugsmą, jausti pyktį ar užspaustos į kampą. Baimė nuvilti artimus bei aplinkinius, baimė būti paliktoms moteris verčia  gyventi tarsi robotu.

Kada atostogavote? Kokią paskutinę knygą skaitėte? Kokiame įdomiame renginyje buvote? Delsiate atsakyti… Atsakau aš – Jūs neturite laiko.

Norint nejausti kaltės jausmo ir nesvarstyti, jog gyvenimas praėjo pro šalį, kviečiu Save pradėti keisti jau Šiandien.

Nebijokite kalbėtis,  Nebijok- Keistis ir Keisti.
50 min konsultacija 45 Eur
 
KONSULTACIJOS VYRAMS

Ieškoti pagalbos yra tiek pat vyriška, kaip ir pripažinti  savo problemas. Visuomenėje esantis stereotipas, kad vyras turi išlikti stiprus ir nerodyti jausmų ne tik gali, bet ir apsunkina išėjimą iš susidariusių krizių, kuomet svarbu suprasti savo jausmus, nesistengti jų blokuoti bei gebėti jais pasidalinti su kitais žmonėmis. Vis dėlto, šis stereotipas apie vyro vaidmenį gali riboti vyrų rūpinimąsi savo emocine gerove, apsunkinti savęs pažinimą, kelti baimę kalbėti atvirai ir išreikšti savo nuogąstavimus.

Besiremdama ilgamete praktika, galiu išskirti keletą sunkumų, dėl kurių vyrai kreipiasi į psichologą:

Slegianti nuotaika
Savivertės trūkumas
Savo emocijų ir jausmų pažinimas, valdymas bei rodymas kitiems
Kaip priimti savitą vyriškumo supratimą
Šeimoje kylančios problemos, tokios kaip nesusikalbėjimas, alkoholio vartojimas, vaikų auklėjimas, neištikimybė, skyrybos.
Meskite savo baimes pasirodyti Nevyriškais  Nebijokite Keistis ir Keisti
50 min konsultacija 45 Eur

KONSULTACIJOS VAIKAMS – PAAUGLIAMS

Dažnai pasitaiko, kad tėvai delsia kreiptis į specialistus, kurie gali padėti išspręsti vaiko-paauglio psichologines problemas. Vaikystėje ir paauglystėje formuojasi asmenybė bei vertybės, todėl elgesys gali kisti. Vertėtų sunerimti, jei netinkamas vaiko elgesys išlieka ilgą laiką ar vis stiprėja.

Pavyzdžiui, vaikas tapo uždaras, vis dažniau liūdi, tapo dirglus, piktas, nuolat prieštarauja, konfliktuoja, nuvertina ar nepasitiki savimi, atsiriboja nuo tų veiklų, kurios anksčiau jam teikė malonumą, nutraukia santykius su bendraamžiais. Apie psichologinių problemų atsiradimą taip pat gali įspėti suprastėjusi mokymosi kokybė, nepakankama dėmesio koncentracija.

Iš asmeninės patirties galiu pasidalinti, jog vaikystėje ir paauglystėje norėjau būti tėvų mylima, pastebėta, pripažinta, gerbiama. Vis dėlto, šeimoje, kurioje augau, negalėjau to gauti – tėtis nuolat girtavo, o mama daug dirbo. Ji dažnai būdavo pikta ir pavargusi nuo savo rūpesčių. Mums, vaikams, ji negalėjo skirti nei laiko, nei dvasinių, fizinių jėgų. Savo namuose jaučiausi niekam neįdomi ir nereikalinga bei nesupratau – kodėl? už ką?

Akivaizdu, jog šeima daro didelę įtaką vaiko asmenybės formavimuisi, bei  kaip svarbu laiku išgirsti ir suprasti savo vaiko bėdas. Mylėkit dabar, kol vaikas, paauglys šalia, kol jis laukia Jūsų švelnaus žvilgsnio, meilaus, paguodžiančio žodžio.

VAIKYSTĖJE-PAAUGLYSTĖJE NEIŠMOKTOS PAMOKOS, vėliau pavirsta į   dramatiškas situacijas.
50 min konsultacija 45 Eur

 PORŲ KONSULTACIJOS

Gyvenant poroje neišvengiamai kyla įvairiausių nesutarimų. Darnų poros gyvenimą gali sujaukti partnerių lūkesčių neatitikimas, nuomonių išsiskyrimas, praeityje patirtos nuoskaudos bei daugybė kitų faktorių. Meilė – galinga jėga, tačiau būna atvejų, kai jos nebe pakanka tam, jog būtų įveikti sunkumai.

Poroms gali pavykti išsaugoti santykius, jei krizių metu kreiptųsi pagalbos. Žvilgsnis į poros santykius iš šalies ir psichologo įžvalgos priverčia pradžiai bent susimąstyti, o vėliau galbūt suteikti ryžto pokyčiams.
80 min konsultacija 70 Eur

NETEKTIS – GEDĖJIMAS

Gyvenimo be netekčių nebūna.

Netektis, kuomet prarandame kažką mums brangaus, svarbaus ir reikšmingo. Mirtis – visuomet kažkieno netektis, kuri palieka pėdsaką visiems laikams.  Krizinis išgyvenimas netekties metu paprastai subrandina, priverčia pasijusti labiau suaugusiais negu buvome iki tol, svarbu neneigti praradimo skausmo, neslopinti jo. Kiekvienas mūsų išgyvenęs ir priėmęs netektį pasikeičia,  dažnai tampa kantresniu, ištvermingesniu.

Gedintiesiems susipažinimas su gedėjimo etapais gali padėti geriau suvokti, kas su jais vyksta po artimo žmogaus netekties, bei leidžia žinoti, kad aštrus skausmas turi pabaigą.

Leiskite sau būti išgirstiems, suprastiems, leiskite sau pasijusti mažiau vieniši savo sielvarte ir kartu su specialistu išgyvenę netektį, sugrįžkite į įprastą gyvenimą sustiprėję bei su naujomis viltimis.
50 min konsultacija 45 Eur
 
SAVIŽUDYBĖS RIZIKA
Savižudybė – ne išeitis.

Bejėgiškumo jausmas, nusiminimas, prarastas džiugesys ir trauka įprastinei veiklai, susimąstymai apie baigtį ir panašūs išgyvenimai, tai tik laikina būsena, o  ateitis gali būti kitokia. Tokią akimirką svarbu ieškoti pagalbos, rasti stiprybės ir būdų, kaip išgyventi šį sunkų periodą ir judėti pirmyn.

Dažnu atveju žmogus nenori mirti, jis nori, kad skausmas liautųsi, tačiau jis neturi su kuo pasikalbėti (ar bent jau taip galvoja), ar nežino ką daryti ir kur kreiptis. Todėl, vien tik įtarus, kad artimasis turi ketinimų žudytis, pasikliauk savo intuicija ir atvirai išreikšk savo nerimą. Būtina to neatidėlioti. Menkiausi įtarimai, kad artimasis yra pavojuje turėtų būti priimti rimtai.

Jei jūs pats jaučiatės vienišas, liūdnas, viskam abejingas ir tokia savijauta nedingsta arba blogėja, jokiu būdu neatsiribokite nuo kitų, tik pokalbis, supratimas, padrąsinimas suteiks Jums jėgų Gyventi-Keistis ir Keisti.
50 min konsultacija 45 Eur

KONSULTACIJOS NUTEISTŲ ASMENŲ ARTIMIESIEMS

Nuteistųjų artimieji gali justi kaltę, gėdą, abejonę, savigraužą bei baimę, jog kiti pasmerks, atstums ar nuteis.

Tokios mintys gali priversti užsisklęsti savyje, neatvirauti, neretai  priveda prie melavimo apie savo artimąjį kuris nuteistas. Artimieji, su savo traumuojančiomis patirtimis, gali jaustis patys kalti be kaltės, nešantys sudėtingas patirtis, asmeninį skausmą, kaltę ar gėdą.

Jei Jūsų gyvenimą palietė artimojo įkalinimas ar pažįstate savo aplinkoje žmonių, kurie susiduria su tokiais iššūkiais ir išgyvenimais, padrąsinkite kreiptis pagalbos. Bausmės šešėlis, vienišumas su savo skausmu, savęs izoliacija bei atsiskyrimas, mano supratimu, nėra išeitis. Tik atviras pokalbis su žmogumi, kuris tai supranta, skausmo ir nuogąstavimų išsakymas, suteiks Jums vidinės ramybės ir saugesnio, ramesnio laukimo.

Nuteistasis, tai suklupęs ir besikeliantis žmogus, laukiantis dar vienos galimybės Jums įrodyti, kad Jis galės ir mokės gyventi socialiai priimtinais būdais.
50 min konsultacija 45 Eur

 

Pridėti Apžvalgą

Parašykite komentarą

Susisiekite

    Kaip norite susisiekti?

    Esu dukra, mama, draugė - Jūratė Railienė.

    Nuo jaunystės esu stebėtoja. Stebiu žmonių bendravimą, pykčio protrūkius, įniršį, pavydą, draugiškus bei atsargius prisilietimus, meilės prisipažinimus, neviltį ir džiaugsmą. Visada mėgau analizuoti, perprasti ir po to pasirinkti teisingą sprendimą. O koks yra teisingas sprendimas? Atsakymo į šitą klausimą ieškau ir dabar, su Jumis kartu.

    Tikiu, jog labai svarbu turėti nešališką žmogų šalia, kuris atspindėtų iškilusias dilemas, ir suteiktų jėgų, postūmį ir išsklaidytų baimes Keistis ir Keisti.

    Konfidencialumas, pagarba, pozityvi atmosfera, pasitikėjimas, saugumo jausmas, baimės nebuvimas – vieni svarbiausių konsultavimo, pokalbio ir sėkmingo bendradarbiavimo aspektų.